Трішки про вегетаріанців

Categories Анонси, Здоров'яPosted on

mvJhR5vGmkMКультура харчування у всіх різна. Для когось припустимо їсти все, що бажається, а хтось  встановив собі свідомі обмеження. Без м’яса, без риби, навіть молочних продуктів та яєць – отак можуть харчуватися люди, які підкорили свою силу волі.
Коли  вегетаріанці, вегани, лактоововегетаріанці (…) потрапляють у компанію людей, які «нормально» харчуються, часто чують запитання: як ти можеш не їсти тваринні білки /як тобі така дурниця в голову прийшла? Отож, я вирішила зібрати декілька історій від людей, які змінили свої харчові звички. Що підштовхнуло їх до цього і як сприймають це оточуючі люди?

Тетяна
З дитинства дуже любила тварин, але в сім’ї привчили їсти м’ясо. У готовому вигляді воно не таке страшне, тому майже не задумуєшся над моральною стороною питання. Коли побачила, як тварину забивають, то  ставлення змінилось.  І для мене все почалось з питання: “а чи зможу я обійтися без м’яса?”. Виявилось, що можу… ось вже 2,5 року.

Марія
Для мене вегетаріанство – це усвідомлення себе і місця в цьому світі. Я зрозуміла, що обманюю себе і всіх навколо, коли кажу, що люблю тварин. Адже любити і вбивати не одне і теж. 7 років тому я спробувала жити без м’яса і живу так досі. Звичайно, не обходиться без критики зі сторони рідних, які  намагаються змусити повернутися мене до звичного харчування, але загалом всі звикли до моїх «причудів».

Тетяна
Спочатку я рік майже не їла м’яса, але ще ніяких переконань у мене не було. Просто відвикла трохи від нього. Потім відбулось знайомство з вегетаріанцями, які розповіли багато корисного, але й тоді  я не думала, що не їстиму тваринних продуктів. Але, мабуть, вода таки точить камінь.  Спочатку я відмовилась від кролятини (кроликів було шкода найбільше), а потім від всього іншого.  Нещодавно додала до списку табуйованих продуктів ще рибу та інші морепродукти. Тепер переконання у мене чітко сформовані і моральна сторона питання набагато важливіша за можливість смачно поїсти.

Зоряна
Я багато пережила…Різні хвороби довелось витримати моєму організму. Після цього я зрозуміла, що не хочу  приносити страждання тваринам, які так само відчувають біль. Табу на м”ясні продукти наклалося саме собою. Я не травмую свій організм, а навпаки прислухаюсь до нього.

Анна
Моя історія дуже звичайна. Я багато читала і дивилась фільмів про вегетаріанство, намагалася зрозуміти чому для когось це так важливо. Перед тим як прийняти рішення, врахувала всі «за» і «проти», виявилось що перших ознак більше. І я вирішила спробувати… Тепер мені здається, що так було завжди. Мені не хочеться м’яска ні по святах, ні на пікніку. Зміна раціону позитивно вплинула на мене: я прекрасно почуваюся і (якби не смішно для декого це звучало) в мене  відкрилися харчові рецептори – тепер я можу насолоджуватися їжею, яку не любила раніше. Найсмішніше, що мені доводилось чути, була фраза однієї  знайомої, яка коли дізналась, що я не їм м’яса, сказала : «вперше бачу живу вегетаріанку»

 

Анна Пахомова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *