Чому нам подобається музика?

Categories Дозвілля, ЦікавеPosted on


Музика була з нами з давніх часів. Найстарші музичні інструменти датуються десятками тисяч років. Однак, ніхто не знає чому ми любимо музику і які потреби, якщо вони існують, вона задовольняє.

Дослідники досі не можуть знайти “музичні центри” в мозку. Як і багато інших процесів більш високого порядку, завдання пов’язані з обробкою і прослуховуванням музичних композицій розподілені на кілька областей мозку.

Одне з проведених досліджень показало, що при фокусуванні на певних звуках спостерігається підвищена активність у правій скроневій частці відповідальній за слух. Деякі інші дослідження показали, що скронева частка є ключовою областю, яка “розуміє” музичні твори. Але вона також знаходиться у тісній співпраці з іншими областями лобової частини, що відповідає за формування музичного синтаксису (структури).

Інші дослідження концентрувалися на нашій емоційній реакції на музику. У експерименті, проведеному фахівцями коледжу Макгілл (McGill College) у 2001 році використовували дані сканування мозку для вивчення нейронної механіки появи “мурашок”, які часто викликає музика, що дуже подобається слухачу.

В результаті вони виявили, що активуються ті ж ділянки мозку, які включаються в роботу при реакції на інші ейфорійні подразники як їжа, секс і наркотики. Тобто посилюється кровотік в області мозку, що пов’язана з емоціями і збудженням.

Стимуляції пов’язані з їжею і сексуальними стосунками, життєво необхідні для людини, але той факт, що подібна нейронна активність спостерігається також під час прослуховування музики дозволяє припустити, що, можливо, це наші еволюційні переваги, які дозволяють нам отримувати задоволення не тільки від їжі, сексу і наркотиків.

За матеріалами: Life’s Little Mysteries

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *