Gothic music

Categories ДозвілляPosted on


Готична музика емоційно-сильна і одночасно тонко-романтична як в своїй музичній структурі, так і текстами.
Зараз в розряд музики входять декілька достатньо різних стилів, які користуються популярністю в готичній субкультурі.
Готик-рок появився у Великобританії в кінці 1970-х – на початок 1980-х як частина більш запального жанру пост-панк. Групи першої хвилі готик-року –Sisters of Mercy, Bauhaus, Siouxsie & the Banshees, The Cure, Joy Division – були тісно пов’язані з панк-роком. Однак від панка їх відрізняли суттєві музичні особливості: більш повільний ритм виконання, менша важкість, мінорна мелодика.
Підвид готик-року – (deathrock) – представляє собою проміжну ланку між готикою і хоррор-панком. Він відрізняється більш важким і ритмічним «панківським» звучанням, а також текстами на тему фільмів жаху. Його представники – Christian Death і 45 Grave. Жанр був поширений в основному в США.
Darkwave – жанр, тісно пов’язаний з готик-роком, сформований в середині і кінці 80-х. Він представляє собою сполучення готики з електронною неокласичною музикою. Жанр достатньо неординарний. До піонерів darkwave відносяться голандці Clan of Xymox, німці Deine Lakaien, а з проектів 1990-х найбільш відомі Diary of Dreams, Sopor Aeternus. Проект Lacrimosa, в теперішній час виконуючий готик-метал, також починався в жанрі darkwave.
Готик- метал сформувався на початку 1990-х років із груп дум-метал, які потрапили під вплив готик-року. Першою готик-металічною групою вважається Paradise Lost, які з часом перейшли на виконання більш класичного готик-року. До готик-метал також примкнули деякі групи із інших жанрів. Такі відомі гурти як: Theatre of Tragedy, Type O Negative, Tristania, Sirenia, Charon. Одне із нововведень готик-металу – використання гроулінга (брутального вокалу) і жіночого голосу в дуеті «красуня і чудовисько».
В 2000-ні із готик-культурою тісно зблизилась культура фанатів музики індастріал.
Крім цього, готик-рок і готик-метал дуже вплинули на visualkei, дякуючи творчості арт-рок групи Malice Mizer. Позичивши в готичної музики поглиблену естетику і імідж, «віжуалкей» до теперішнього часу остаточно відділилися від глем-металу і елементів готик-металу і готик-року стали основними для напрямку.
Готична атмосфера. З цього приводу є багато дискусій і критики від недоброзичливців, так як дякуючи саме цій «готик» атмосфері готика охопила настільки багато стилів музики. Якщо атмосфера в музиці примушує задуматись, по-своєму похмура, печальна, «на межі» цих емоцій, з прихованим сумом (тобто пісня однозначно не несе радощів) – і при цьому вона ще возвеличає, то це майже завжди готика.
Готична музика – не залежно від того, наскільки важка – готичний рок, готичний метал чи готик- електроніка – завжди возвеличена, над-емоційна, похмура і холодна (печальна) музика, достатньо з частим використанням драм-машин і вставками «темної електроніки». Основний вокал – це потужний, або відсторонений «готичний» голос (здебільшого чоловічий) або жіночий – підступно проникаючий, відьомський інколи злий шепіт. Тексти – в спектрі від конкретно філософських і романтичних до конкретно життєвих, містичних, язичних, «темних» і т.д. В більшості випадків, суміш всіх цих елементів і дає музиці «готичності».
Група вважається безумовно готичною (готик-група), якщо виконуючи готичну музику, учасники ще й притримуються готик-іміджу – чорний колір одягу, загальна стилістика, срібло. Для однозначного визначення «готично» бажано також відповідна готик-вамп-косметика.
Імідж деяких виконавців нерідко вводить в оману людей, не знайомих з вище переліченими жанрами. В різні роки до готик-року чи готик-металу преса помилково зараховувала такі гурти як: Marilyn Manson, HIM і навіть Nightwish.
Щорічно близько 25 000 послідовників субкультури з’їжджаються в Лейпциг на найбільший готичний фестиваль – Wave Gotik Treffen – WGT. Іншим значимим фестивалем являється M’era Luna.
Готика як музика являється тим, що стало ключовим елементом для входу в субкультуру досконало різних елементів і основою для створення готичної субкультури, для створення значення слова «готи».

Христина Філь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *