Українське телебачення

Categories ДозвілляPosted on


Українське телебачення сьогодні набуло широких темпів розвитку. Проте, незважаючи на це, є чимало нюансів, які заважають йому досягти світового рівня та визнання. Але не все у нас так сумно, українці! Слід зазначити, що Україна зробила гігантський стрибок у розвитку телебачення починаючи з часу проголошення незалежності і до сьогоднішнього дня.
Значна кількість українських каналів, на жаль, не пропонує глядачеві якісної продукції і не задовольняє його «споживчих» потреб на всі 100%. На допомогу приходить супутнико – телевізійний бум. Вони (супутники) – повсюду. Завдяки їм наша країна перейшла на новий рівень розвитку в телевізійному аспекті і, відповідно, змінилась система національного телебачення. Та все ж провідні телеканали, які мали досить міцно закріплені позиції та високу популярність не залишили своїх місць. Тому, пропоную короткий огляд проблем та переваг наших нацканалів.
Розпочну із свого улюбленого – телеканал СТБ. Заснований у 1996р., він транслюється у всіх центрах України та у великих містах з населенням більше 50 тисяч чоловік. Здобув свою популярність та любов глядачів завдяки документальним проектам. Значну увагу тут приділяють біографії відомих людей, містиці та пошуках правди та істини. Один з головних недоліків – використання нового, ще не затвердженого правопису. Як результат, з уст ведучих часто чуємо такі слова як: «етер», «Европа», «евро» тощо. Українці не звикли до такого, тому таке вживання часто «ріже вуха» глядачам.
Наступний об’єкт – «1+1». Мабуть, найпопулярніший телеканал України. Про це свідчать рейтинги та шалена любов телеглядачів. Заснований у 1995 р. він охоплює своїми «телехвилями» близько 47 мільйонів населення. Критики схвально оцінують таку роботу, призи та нагороди у сфері телекомунікацій найчастіше забирають журналісти – представники саме «1+1». Популярністю на каналі користуються шоу за участю зірок, відкриття «співучих мас» країни та життєві фільми та серіали. Окремо слід виділити Телевізійну Службу Новин – влучно, актуально, про головне. Недоліком каналу останнім часом вважають його надмірну «зірковість», адже проектам за участю зірок там приділяють набагато більшу увагу ніж тим, у яких участь беруть прості люди.
Не оминаю увагою і телеканал «Інтер», хоч, зізнаюсь чесно, після того, як всі журналісти там почали говорити на «русском языке» охота дивитися його пропала. Перестала поважати всю роботу цих людей. Але це виключно моя особиста думка. І я наголошую на цьому знову і знову. А якщо брати загалом, то «Інтер» – це доволі популярний на даний момент засіб телекомунікації, заснований у 1996р. популярність він здобув завдяки чіткому дотриманню обраної з самого початку концепції сімейного каналу, що враховує потреби всіх соціальних і вікових груп населення. Велика кількість людей щодня дивиться «Подробности», які представляють їм цілісну картину дня з усіма деталями та списком найважливіших подій.
А зараз поговоримо про Перший Національний. Цей канал випробуваний часом та довірою глядачів, хоч позиціями в рейтингах трішки поступається вищезазначеним. Виконує соціальну функцію. Велику увагу керівництво телеканалу приділяє духовному аспекту життя. Програми УТ – 1 орієнтовані на всі, без виключення, соціальні верстви населення, враховуючи і національні меншини. Недолік цього каналу полягає у великій кількості «казусів». Ось, наприклад, національний відбір на конкурс «Євробачення». Промахи на цій програмі вже стали своєрідною «традицією»Першого Національного.
М – 1 та Новий канал – канали із різними видами інформації та аудиторією, але пов’язує їх широкий злет на вершини рейтингів за останні роки. Обидва канали орієнтуються, здебільшого, на молодого глядача, пропонуючи йому якісну продукцію. У цьому ж полягає і їх головний недолік. Надмірна «молодіжність» каналів провокує повну байдужість до них інших вікових груп населення, що в подальшому може спровокувати спад популярності.
ICTV – перший в Україні недержавний загальнонаціональний канал. Свою історію «помаранчевий» веде із 1992р. Орієнтований на розважальні програми, покази безлічі зарубіжних фільмів( подекуди навіть більше, ніж українських) та новини. Саме програми новин і здобувають для телеканалу велику любов та популярність серед глядачів. Недолік полягає у тому, що останнім часом на ICTV транслюється забагато закордонних програм, які не завжди цікавлять нашого українського телеглядача.
Можна говорити ще про безліч обласних каналів, які мають значний вплив на українців, але поки що зупинимося на вищеназваних..
А як висновок хочеться сказати, що світ і все в ньому – рухоме, і, відповідно, сучасне українське телебачення теж з кожним днем набирає все більші оберти розвитку. У недалекому минулому український телеглядач не мав можливості обрати той канал, який його цікавить найбільше. І причина тут банально проста – не було з чого обирати. Сьогодні ж, на щастя для нас, картина суттєво змінилась. Можна знайти все, що забажаєш. Головне – вчасно за це заплатити.
Тож, шановні українці, телебачення відкриває перед нами великий світ інформації та впливу. Головне для нас – вибрати той, який нам найбільше до душі.

Оксана Савончак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *