15 способів отупіти

Categories ЦікавеPosted on


Сьогодні всі говорять про способи самовдосконалення. І зовсім мало уваги приділяють тому, що веде до деградації. Тим часом, учені з’ясували, від чого ми дурніємо найшвидше. Ось від чого:

Перегляд реаліті-шоу
Австрійські вчені провели дослідження, учасникам якого було запропоновано подивитися реаліті-шоу, і відразу ж пройти тест на перевірку знань. Учасники, які дивилися реаліті-шоу, справилися з тестом гірше тих, хто його не дивився (безпосередньо перед виконанням завдання).

Цукор
Постійне вживання цукру протягом більше 6 тижнів уповільнює роботу мозку, ускладнює запам’ятовування і навчання. (Каліфорнійський Університет у Лос-Анжелесі)

Одночасне виконання декількох дій
Людям, які використовують кілька електронних засобів одночасно, важко зосередитися, контролювати свою пам’ять і переключатися з однієї справи на іншу. (Стенфордський університет)

Жувальна гумка
Жувальна гумка погіршує короткочасну пам’ять, а саме впливає на запам’ятовування послідовності і відмінних рис. (Кардіффський університет)

Ожиріння
Кентський університет досліджував більше 100 чоловік, які страждають ожирінням до того, як їм була зроблена баріатрична операція (операція по зменшенню об’єму шлунку). До операції їх навички запам’ятовування були нижче середнього. Однак через 12 тижнів після операції результати їх тесту покращились і стали в межах норми для дорослих людей.

Порушення добового ритму організму (часто у зв’язку з перельотом через кілька годинних поясів)
Вчені університету міста Берклі змінювали режим сну хом’яків кожні три дні протягом місяця. У результаті з’ясувалося, що у хом’яків стало вироблятися на 50 відсотків нейронів менше, ніж при нормальному режимі сну.

Фтор
Вчені з’ясували, що у дітей, що живуть в районах з високим вмістом фтору, рівень IQ значно нижче ніж у тих, хто живе в районах з низьким вмістом цієї речовини. Фтор міститься у багатьох джерелах питної води. (Медичний журнал Environmental Health Perspective)

Наради
У сучасному діловому світі вважається звичною справою обмінюватися на нарадах ідеями для ефективної роботи. Проте вчені Віргінського коледжу виявили, що групові збори знижують прояв розумових здібностей, особливо у жінок. Будь це обговорення вироку декількома суддями або коктейльна вечірка – все це групове оточення, яке значно впливає на здатність вирішення проблем.

Тілесні покарання в дитинстві
У ході масштабного дослідження було виявлено, що причиною більше 5-ти відсотків всіх розумових порушень є шльопання або інші форми тілесного покарання в дитинстві. Такі покарання призводять до зниження рівня розумового розвитку та розумовою порушень. (Університет Манітоби)

Презентації PowerPoint
За твердженням командувачів армії США, презентації PowerPoint роблять людей дурнішими. Програма Microsoft не сприяє обговоренню, критичному мисленню та обдуманому прийняттю рішення.

Пасивне куріння
Крім інших численних шкідливих впливів пасивного куріння, воно знижує рівень IQ і успішність у школі у дітей, які постійно йому піддаються. (Мічиганський університет)

Стрес
Стресова ситуація сприяє скороченню зв’язків між нейронами мозку і викликає сплутаність в оцінці послідовності подій. Накопичений стрес викликає скорочення сірої речовини в передлобній частині кори головного мозку і знижує здатність зберігати і відтворювати інформацію. (Yale Stress Center)

Снодійне та антидепресанти
Постійний прийом лікарських препаратів Ambien (снодійного) і Xanax (антидепресанту) украй шкідливий. Ці ліки можуть викликати втрату пам’яті (навіть амнезію), недоумство і думки про суїцид. А у тих, хто приймає обидва препарати – уповільнення роботи центральної нервової системи. (Американська асоціація пенсіонерів)

Дефіцит йоду
Наш організм потребує не дуже великій кількості йоду. Однак надзвичайно важливо, щоб він був присутній ще до народження. У внутрішньоутробному періоді дефіцит йоду може призвести до серйозних фізичних і розумових порушень. У дорослої людини нестача йоду може призвести до скорочення рівня IQ на 13 одиниць. (Видання Steady Health)

Марихуана
Куріння травички з підліткового віку викликає загальні нейропсихологічні розлади. Навіть після довгої перерви у підлітків, що вживають марихуану, нейропсихологічні функції відновлюються не повністю. (Університет Дьюка)

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *