20 найбільших історичних міфів

Categories ЦікавеPosted on

20. Єва з’їла яблуко
Яблуко – фрукт корисний, хоча і користується поганою славою як забороненого плоду з тих пір, як Єва зірвала його в Едемському Саду з Древа Пізнань і позбавила нас – своїх нащадків – райського життя. Проте уважний читач повинен був помітити, що ніде в Біблії плід не був названий яблуком. Звичайно, це могло бути і яблуко. У тій же мірі, що і манго, або абрикос, або будь-який інший фрукт. Але клеймо отримало тільки яблуко.

19. На голову Ньютона впало яблуко
І знову яблука – саме цей злощасний фрукт вмудрився впасти на голову сера Ісаака Ньютона і надихнути його на винахід закону Всесвітнього тяжіння .. Симпатична казка, але, швидше за все, це тільки казка. Вперше її розповів публічно Вольтер в своєму есе про Ньютона. Єдиною людиною, яка говорила це до публікації Вольтера, була сестра Ньютона, Кетрін Кондуїт.

18. Уолт Дісней намалював Міккі Мауса
Вважається, що найвідомішого мультяшного персонажа – Міккі Мауса – намалював сам Уолт Дісней. Але це не так. Міккі був намальований аніматором № 1 в диснеївській студії Юбом Айверксом (Ub Iwerks), який славився тим, що неймовірно швидко малював. Перший фільм про Міккі (для нього треба було намалювати 700 малюнків в день) був створений всього за два тижні. Але пізніше, коли з’явилися звукові мультфільми Дісней реабілітувався – саме його голосом почав розмовляти Міккі Маус.

17. Марія Антуанетта сказала: Нехай їдять тістечка
У 1766 Жан Жак Руссо написав про подію, що сталася нібито 25 роками раніше. Коли Марія Антуанетта дізналася, що у французькому селі у людей недостатньо хліба, вона запропонували їм їсти тістечка. Проблема в тому, що в ті роки Марії було 11 років, і вона ще жила на своїй батьківщині в Австрії. Швидше за все ці слова розповсюджувалися революційними пропагандистами, щоб показати, як далекі один від одного народ і ті, хто ним керує.

16. Велике пограбування поїзда був першим художнім фільмом
Фільм був знятий в 1903 році, але це не був перший художній фільм. Його тривалість – всього 10 хвилин. Перший ігровим фільмом став 100-хвилинний австралійський фільм «The Story of the Kelly Gang» знятий на 3 роки пізніше. А фільмів на кшталт «Великого пограбування поїзда» був знято немало ще в кінці 1890-х.

15. Ван Гог відрізав собі вухо
Напівзлиденний великий художник Ван Гог (за все своє життя продав лише одне полотно), незадовго до самогубства у сварці зі своїм приятелем Гогеном, більш удачливим у продажу своїх робіт, відрізав собі вухо – шматочок лівої мочки. Боляче, але не так жахливо, як може здатися.

14. У місті Салем спалили відьом
У Салемі (штат Массачусетс) в 1692 році під час процесу над відьмами було арештовано 150 чоловік, 31 людині винесено вирок, 20 з них – смертельних. З цих 31 людей не всі були жінками, 6 з них – чоловіки. При цьому їх не спалювали на багатті – відьмам це не страшно, їх спочатку забивали камінням, потім тіла повісили на мотузку.

13. Наполеон був коротуном
Багато хто упевнений, що непомірні амбіції Наполеона є своєрідною компенсацією за його невеликий зріст. Насправді ж зріст Маленького капрала становив 5 футів 7 дюймів (168 см) – вище, ніж у середнього француза тих років. Так чому його так називали? Це прізвисько було дражнилкою для його незначного військового чину. Наполеон став імператором, але прізвисько залишилося тим же.

12. Король Іоанн Безземельний підписав Велику хартію вольностей
Велика Хартія вольностей обмежувала владу короля Англії і поклала початок демократії. На картинах тих часів показано, як неохоче король Іоанн підписує Хартію на лугу поблизу Віндзора в 1215. Це смішно, тому що Іоанн Безземельний, швидше за все, був неписьменним – подивіться в архівах чотири збережених оригіналу Хартії – на всіх стоїть печатка. Ніяких підписів.

11. Уолтер Рейлі ввіз в Англію картоплю і тютюн
Сер Уолтер Рейлі – дослідник, дамський угодник і одна з найзагадковіших і міфологічних фігур в англійський історії. На сучасних портретах його малюють винятковим красенем, хоча його справжніх портретів знайдено не було. Він вважався дамським угодником і нібито сподобався англійській королеві Єлизаветі I. Чи правда те, що він кинув свій плащ в калюжу, щоб королева змогла її перейти? Неправда. Правда те, що він не повертався з подорожі до Америки з першим картоплею і тютюном в історії Англії. Хоча стверджують, що Рейлі завіз картоплю в 1586 році, насправді перший урожай картоплі був зібраний в Іспанії в 1585 році, після чого той швидко розповсюдився по Європі і навіть «перетнув» Ла-Манш. Тютюн же в 1560 році завіз до Франції Жан Нікот (нікотин отримав свою назву від його прізвища). Так що курці всього світу марно звинувачують сера Уолтера Рейлі в розповсюдженні шкідливої звички.

10. Магеллан здійснив кругосвітню подорож
Всі знають про Магеллана дві речі: що він зробив кругосвітню подорож, і що під час цієї поїздки він був убитий на Філіппінах. Одне виключає друге. Насправді Магеллан пройшов рівно половину шляху: закінчив подорож Хуан Себастьян Елькано, його заступник.

9. Імператор Нерон грав на скрипці, поки горів підпалений ним Рим
Ця історія відома всім: 64 рік до н.е. Рим горить, а Нерон грає на скрипці. Але це неможливо. По-перше, скрипку винайшли через 1600 років. Але навіть якщо б скрипка і була, Нерон міг грати на ній тільки на відстані 30 миль від палаючого Риму, так як під час пожежі він був не у Вічному місті, а в своїй віллі в передмісті.

8. Капітан Кук відкрив Австралію
Звичайно ж, австралійцям не хочеться навіть так думати. Ще задовго до 1770-го побували тут і голландці Авель Тасман і Дірк Хартог, і англійський пірат Вільям Дампір. А ще це континент був відкритий 50 000 років тому його корінними жителями – австралійцями. Єдине, за що Кук може бути названий «першовідкривачем» Австралії, та й то в лапках – так це за відкриття нових земель, що згодом стало приводом для прибуття сюди білих поселенців.

7. Шекспір сам вигадав історію Гамлета
Вільям Шекспір відомий як найбільший драматург в історії людства. Проте більшість його п’єс не були його власними творіннями – швидше, творчими адаптаціями розповідей, історій і переказів. П’єса «Трагедія Гамлета, принца Датського», як стверджують історики, була заснована на стародавньому скандинавському переказі.

6. Америка отримала незалежність 4 липня 1776
Це не так. Так, батьки-засновники Америки підписали Декларацію Незалежності в цей день. Але війна за цю незалежність йшла ще 7 років, і тільки 3 вересня 1783 нарешті був підписаний мирний договір між Америкою і англійським королем Георгом III.

5. Едісон винайшов електричну лампочку
1093 патенти: Едісон – великий винахідник. Але більшість з його винаходів зроблено невідомими співробітниками його лабораторії. І, крім того, за чотири десятки років до народження Едісона електричне світло відкрив Дейві Хемфрі. Його лампа могла горіти тільки 12 годин поспіль, і Едісону довелося всього лише знайти відповідний матеріал для нитки, щоб лампа могла горіти постійно. Так, досягнення, але не відкриття.

4. Колумб довів, що Земля – кругла

Судячи по книзі американського автора Ірвінга Вашингтон, так і було. Всі думали – Земля плоска, але Колумб переконав всіх в іншому. Насправді з 4-го століття до н.е. ніхто й не думав, що Земля схожа на плоский млинець. Колумб же ніяк не міг довести, що Земля – кругла, так як він і сам в це не вірив! Він вважав, що Земля має грушовидну форму. Він ніколи не бував в Америці, а дістався тільки до Багамських островів, які якраз і мають грушовидну форму.

3. Ганді звільнив Індію
Це найвідоміший лідер руху за незалежність Індії. Він закликав країну до відмови від насильства. Йому було 16 років (в 1885), коли був утворений Індійський Національний Конгрес. Але, і без участі Ганді, Індія досягла б незалежності іншими, більш дієвими методами, ніж непротивлення насильству, а, можливо, ще б і раніше, якби пішла по шляху, вказаному Нетахі Чандра Бозе.

2. Ісус народився 25 грудня
25 грудня – Різдво. Але немає ніяких доказів ні в Біблії, ні де б то не було ще, що Ісус народився саме в цей день. Але чому 25 грудня зробили днем народження Ісуса? Може, тому, що в цей день елліни святкували день бога Мітроса, народженого дівою, і одночасно це був День пастуха?

1. Джордж Вашингтон був першим президентом США
Всі знають, що Джордж Вашингтон був першим з 43 президентів США. А ось і ні! Першим був Пейтон Рендольф – саме його вибрав революційний Конгрес. Його першим кроком на високому посту стало створення Континентальної Армії для захисту від англійських військ і призначення на пост головнокомандуючого … генерала Вашингтона! Змінив Рендольфа в 1781 році Джон Хенсон, який направив вітальний лист Джоржу Вашингтону після його перемоги в битві під Йорктауном і підписав «Я, Джон Ханкока, президент Америки». А Вашингтон став першим всенародно обраним президентом США – але п’ятнадцятим за рахунком.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *