Амбіції скорочують життя

Categories ЦікавеPosted on


Честолюбні люди завжди домагаються свого. Вони вступають в кращі університети, підіймаються високо по кар’єрних сходах, багато заробляють. Здавалося б у них є все для того, щоб відчувати себе щасливими і жити довго. Проте, недавнє дослідження показало, що амбіції, навпаки, скорочують життя людини. Люди з амбіціями часто живуть у стані постійного стресу, що не може не позначитися на тривалості життя.

“Високі амбіції допомагають людині домагатися багато чого в кар’єрі, проте, ми виявили, що амбітні люди не набагато щасливіші і навіть найнещасніші, ніж менш честолюбні люди. Крім того, амбітні люди менше живуть” – говорить керівник дослідження Тімоті Джадж (Timothy Judge), професор Бізнес-коледжу Mendosa (Mendoza College of Business), при Університеті Нотр-Дама (University of Notre Dame).

Разом зі своїми колегами професор провів дослідження, в ході якого вчені спостерігали за 717 людьми починаючи з їхнього дитинства. Дослідники звертали увагу на рівень амбіційності людини і на те, як честолюбство впливає на її життя.

Як і очікувалося, діти з високими амбіціями надійшли в найбільш престижні університети, а потім отримали роботу в престижних компаніях і багато заробляли. Проте, дослідники прийшли до висновку, що успіхи яких домагаються честолюбні люди не роблять цих людей більш щасливими. Крім того, вчені виявили, що честолюбні люди помирають раніше людей з менш високими амбіціями.

Професор Джадж припускає, що честолюбні люди домагаються своїх цілей забуваючи про речі, які позитивно впливають на тривалість життя: правильне харчування, здоровий сон, взаємини з близькими людьми та соціальні зв’язки.

Багато людей хочуть, щоб їхні діти були честолюбними, отримували гарні оцінки в школі і домагалися успіху в навчанні і кар’єрі. Професор Джадж вважає таку поведінку батьків нормальною і правильною, але тим не менш, професор попереджає, що у всьому потрібно знати міру.

“Якщо ви дійсно хочете щоб ваші діти були здоровими і щасливими ви не повинні переоцінювати роль професійного успіху в житті людини. У честолюбства повинні бути межі” – говорить професор Джадж.

InfoNIAC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *