Чим легше вимовляється ім’я, тим більше ви подобаєтеся людям

Categories ЦікавеPosted on


Хочете дати дитині оригінальне ім’я? Не варто, бо занадто складне ім’я може зіпсувати дитині життя. Дослідники з’ясували, що чим легше вимовляється ім’я людини, тим більше інші люди їй симпатизують.

“Коли нам легше обробляти і зрозуміти інформацію, вона нам більше подобається”, – пояснив Адам Альтер з Нью-Йоркського Університету в США.

Ідея того, що нашому мозку подобається інформація, яку легко використовувати, з’явилася ще в 1960 році, коли дослідники виявили, що людям найбільше подобалися ті зображення героїв, які вони бачили вже багато разів до цього. З тих пір вчені намагалися з’ясувати, яку роль відіграє ім’я, як воно впливає на наше судження і до якої міри.

Так, наприклад, вони з’ясували, що можна здогадатися про дохід та освіту людини тільки по його імені. В іншому дослідженні виявили, що хлопчиків з жіночими іменами частіше виключали зі школи, а чим менш поширеним було ім’я дитини, тим частіше він ставав правопорушником.

Але як вимова імені впливає на сприйняття інших людей? Саймон Лахам (Simon Laham) і Пітер Ковал (Peter Koval) з Мельбурнського Університету провели п’ять досліджень, щоб з’ясувати це. Під час першого експерименту вони попросили студентів коледжу розподілити 50 прізвищ за ступенем легкості або труднощі їх вимови і по тому, наскільки те чи інше ім’я їм подобалося. У другому експерименті студенти повинні були проголосувати за передбачуваних політичних кандидатів тільки на підставі їхнього імені. У третьому експерименті, дослідники попросили учасників проголосувати за кандидатів, про яких вони знали й ім’я, і їх політичну позицію.

В цілому вчені з’ясували, що вимова імені, незалежно від його довжини і чужості, мало найбільше значення при визначенні того, наскільки воно подобалося учасникам.

В останніх дослідженнях команда вчених зібрала імена 500 випадково обраних адвокатів, і попросила студентів оцінити легкість вимови імені та його привабливість. За інших рівних умов, 1,5 відсотка успіху адвоката, принаймні у цьому дослідженні, визначалося легкістю вимови його імені.

Хоча це дуже маленький відсоток і компетентність все ж важливіша, ім’я теж грає свою роль.

Infoniac

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *