Хто насправді це винайшов?

Categories ЦікавеPosted on

Хто винайшов горілку? Більшість росіян, незважаючи на спірність цього твердження, впевнено скажуть, що це був Менделєєв. Однак, варто приїхати в Польщу, як думка більшості на цей рахунок буде зовсім іншою.

1. Галілео Галілей не винаходив телескоп. За кілька років до нього цей пристрій запропонували, принаймні, три людини, в тому числі, голландець Ханс Ліпперсгей.

2. Перші технічні креслення велосипеда зробив Леонардо да Вінчі. Майнінгенская хроніка 1447 оповідає про переміщувані пристрої, що приводиться в рух водієм. Тим не менш, офіційно винахідниом велосипеда вважається німець Карл фон Дрез.

3. Томас Едісон зареєстрував 1093 патенти. Але це не означає, що саме він – автор всіх цих винаходів. Часто він тільки удосконалив вже існуючі вироби, роблячи їх придатними для практичного застосування. Як говорив сам Едісон, «цінність ідеї визначається її корисністю».

4. До винаходу лампочки, наприклад, першим впритул підібрався в 1840 році німецький фізик Грове, який використовував електричний струм для підігріву нитки напруження.

5. У 1871 році італієць Антоніо Меуччі не лише продемонстрував, але і запатентував робочу модель телефону, яка називалася «телетрофоно». Правда, через три роки у нього не вистачило грошей на продовження патенту. А ще через два свій варіант телефону запатентував Геейхем Белл.

6. Георг Стефенсон всього лише допрацював ідею паровоза, яку запропонував Річард Тревітік. Однак залізо в його роки було занадто дороге, а чавунні рейки не могли витримувати важку машину.

7. На питання «хто винайшов кулькову ручку» більшість підкованих громадян відповість: угорський журналіст Ласло Біро. Проте, першу ручку винайшов у 1844 році страховий агент Льюїс Едсон Уотермен.

8. Болісне для росіян питання: хто винайшов радіо. В Європі вважають, що Марконі. В Росії – що Попов. А ось в США винахідником радіо вважається Нікола Тесла, у Франції – Едуард Бранлі, в Індії – Джагадіш Чандра Боше, а в Англії – Олівер Джозеф Лодж. Але взагалі, спосіб передачі та прийому електромагнітних хвиль відкрив Генріх Герц.

9. У Північній Африці племена користувалися цілющими властивостями пеніцилової цвілі за 1000 років до відкриття Флемінга. А в 1897 Ернест Дюшенна застосував цвіль для лікування тифу у морської свинки. Патенту молодий медик не отримав, а через 15 років помер від хвороби, яку можна було б вилікувати антибіотиками.

10. Альберт Ейнштейн, як вважають деякі, не придумав, а тільки удосконалив теорію відносності, яку розробив Анрі Пуанкаре. До кінця XIX століття Пуанкаре присвятив цій темі понад 30 книг і 500 монографій.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *