Коти передають … шизофренію

Categories ЦікавеPosted on


Домашня улюблениця кішка може заразити свого господаря на шизофренію. До даного, на перший погляд повністю абсурдного висновку, прийшла група американських фахівців університету Джонса Хопкінса. Однак, щоб висловити таку інформацію, вчені відстежили заплутаний ланцюжок взаємозв’язку хвороб тварин і людей.

В ході лабораторних експериментів їм все-таки вдалося виявити залежність між розвитком шизофренії у людини і токсоплазмозом. Причому, зв’язок наступний: людина набуває токсоплазмоз від домашніх котів, при цьому, не спостерігається жодного підозрілого симптому.

Експерти підкреслюють, що підчепити цю хворобу можна за допомогою контакту з фекаліями домашнього улюбленця. У більшості випадків господар є впродовж усього свого життя носієм токсоплазмозу, зовсім не підозрюючи ні про що.

Проведене недавно дослідження виявило, що ті люди, які є носіями даної хвороби, схильні до ризику захворіти на шизофренію, який в два рази вище в порівнянні зі здоровою людиною. Відзначається, що в тих країнах, у яких коти не сильно поширені, рівень людей, які страждають від шизофренії, невисокий.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *