Морозиво викликає наркотичну залежність

Categories ЦікавеPosted on


Вчені з Орегонського дослідного інституту (США) виявили, що тяга до морозива схожа з тією, яку відчувають наркомани при регулярному вживанні кокаїну.

Дослідники мали справу з 151 підлітком зі «здоровою вагою» у віці 14 і 16 років. Хлопців поїли шоколадними коктейлями, приготованими з морозива Häagen Dazs. Перед цим фахівці опитали піддослідних, роблячи акцент на їх харчових звичках і на те, наскільки сильна у них тяга до певних продуктів. Потім тінейджерам показували картинки із зображенням коктейлю, одночасно ФМРТ-скануючи мозок, і лише після цього давали справжній коктейль.

Результати експерименту показали, що всі мріяли про коктейль, проте ті, хто особливо налягав на морозиво в попередні кілька тижнів отримували від напою менше задоволення. За словами вчених, реакція аналогічна тій, яка спостерігається у наркоманів: незважаючи на збільшену тягу до продукту сигнали задоволення які повинні надсилатися в мозок притупляються. Ймовірно, це відбувається через те, що мозок виробляє менше дофаміну. А це означає, що для досягнення ейфорії випробуваним доводиться з’їдати все більше і більше морозива, а звідси і неминуче ожиріння.

Таким чином, можна зробити висновок, що жирна або солодка їжа провокує набір зайвої ваги двома способами: вона змінює реакції мозку і поставляє в організм надлишкові калорії.

Вчені мають намір провести ще ряд досліджень, оскільки у нинішній роботі оцінювалися реакції мозку тільки на один продукт і аналізувалися відомості про споживання морозива надані самими учасниками.

Результати дослідження опубліковані у виданні American Journal of Clinical Nutrition.

Підготовлено за матеріалами The Daily Telegraph, Computerra.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *