Найпоширеніші імена та прізвища

Categories ЦікавеPosted on

В продовження теми імен, пропонуємо вам ознайомитися з найпоширенішими прізвищами та іменами. Почнемо з перших:
1. Лі – Більш ніж 100 мільйонів чоловік
Лі найпоширеніша прізвище у світі, а в основному у Китаї, і в цьому немає нічого дивного, оскільки це прізвище походить від китайського ієрогліфа Лі. А Китайців на планеті мільярд. Хоча, схоже, що з фантазією у них погано – на всіх припадає всього 450 прізвищ. Тому відсоток людей, які мають прізвище Лі дуже високий(приблизно 7,9 відсотка населення Китаю), тим більше, що воно також поширене у В’єтнамі.
2. Чжан – приблизно 100 мільйонів людей
Чжан є також одним з найбільш поширених китайських прізвищ. У Книзі рекордів Гіннеса за 1990 рік, воно було відзначене як найбільш поширене прізвище у світі. Воно також посідало третє місце в Китаї станом на початок 2006 року. Перша згадка цього прізвища в літописах зафіксована приблизно 4000 років тому.
3. Ван – більше 93 млн. чоловік
Як говорить Вікіпедія є 3 значення цього прівища: титул правителів держав і князівств в Китаї, Кореї та Монголії в давнину і середні віки; широко поширена китайське прізвище та приставка до голландських прізвищ.
4. Нгуен – більше 36 млн. чоловік
Нгуен є найбільш поширеним в’єтнамським прізвищем. За деякими оцінками, приблизно 40% в’єтнамців мають це прізвище. Воно поширене і за межами країни, зокрема через велику іміграцію під час в’єтнамської війни. Нгуен займає 7-е місце по поширеності в Австралії, 54-е місце у Франції та 57-е місце у США(відповідно до перепису 2000 року).
5. Гарсія – Більш ніж 10 мільйонів осіб
Гарсія є поширеним прізвищем по всій Південній Америці, Філіппінах та Іспанії. Є кілька теорій про його походження та історію, його баскські корені. Гарсія є найпоширенішим прізвищем в Іспанії (3,32% населення називають себе Гарсія), а також друге найбільш поширене прізвищем на Кубі. 410 тис. чоловік в Мексиці має прізвище Гарсіа.
6. Гонсалес – Більше 10 мільйонів чоловік
Батьківщиною прізвища Гонсалес вважається Іспанія. В Іспанії це найбільш поширене прізвище після Гарсія – 2,08% населення. Воно також дуже популярне в Латинській Америці, і найбільш поширене в таких країнах, як Аргентина, Чилі, Венесуела і Парагвай, що його робить найпопулярнішим прізвищем в іспаномовному світі. У Сполучених Штатах воно знаходиться на 23 місці по розповсюдженню.
7. Ернандес – більше 8 млн. чоловік
Ернандес є іспанським та португальським прізвищем, яке увійшло в ужиток близько 15-го століття. Утворилося як варіант по батькові, від Ернандо. Тобто син Ернандо. Воно зустрічається в основному у Мексиці, США, Чилі, Іспанії, Кубі.
8. Сміт – більше 4 млн. чоловік
Сміт є англійським прізвищем. Воно є найбільш поширеним прізвищем у Великобританії, Австралії та Сполучених Штатах, друге за чисельністю в Канаді і п’яте найпоширеніше у Ірландії. Близько 3 млн. чоловік у США мають прізвище Сміт, і більш ніж 500 тис. людей носять його у Великобританії
9. Смірнов – більше 2,5 млн. чоловік
За даними перепису населення 2002 року, Смірнов або Смірнова є найбільш поширеним прізвищем у Росії. Це прізвище, яке “народилося” виключно в Росії і набуло поширення в країнах її ближнього зарубіжжя (особливо на території Білорусі). Багато хто думає, що воно походить від російського слова “струнко”(смирно), але насправді від слова “миритися, мирний, умиротворення”(рос.смирение). У якомусь сенсі, так називали людей, які живуть в гармонії з природою.
10. Мюллер – більше мільйона чоловік
Якщо перекладати дослівно з німецької мови Мюллер, то це означає “мірошник” (як професія). Воно є найбільш поширеним прізвищем в Німеччині та Швейцарії, п’яте найпоширеніше в Австрії і перше у французьких землях Нижнього Рейну і Мозеля (з написанням Мюллер і Міллер).
Щодо імен, то нижче наведені зображення найбільш поширених жіночих та чоловічих імен у Європі по країнам.

За матеріалами: ZwonoK, sobirinter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *