Найтихіше місце в світі може звести вас з розуму

Categories ЦікавеPosted on

Кажуть, що “мовчання – золото”, але існує кімната в штаті Міннесота у США, яка настільки тиха, що через якийсь час вам стане там просто нестерпно. Кімната блокує 99,99 відсотків зовнішніх звуків, і ніхто ще не зміг витримати більше 45 хвилин, знаходячись в ній.

Найтихіше місце в світі згідно Книги Рекордів Гіннеса знаходиться в Південному Міннеаполісі у Лабораторіях Орфілд (Orfield Laboratories). Щоб досягти виняткової тиші, в кімнаті використовували скловолоконні акустичні платформи товщиною в метр, подвійні стіни з ізольованої сталі і бетон товщиною в 30 см.

Засновник компанії і її президент Стівен Орфілд (Steven Orfield) розповів, що коли стає так тихо, ваш слух починає адаптуватися.

“Чим тихіше кімната, тим більше речей ви чуєте. Ви починаєте чути, як стукає ваше серце, іноді як рухаються ваші легені або як бурчить ваш шлунок. В безлунній камері ви самі стаєте звуком”, – пояснив він.

Орфілд пояснив, що це сильно збиває з пантелику, і змушує вас сидіти на одному місці. Ми орієнтуємося по звуках, які чуємо коли ходимо. В безлунній камері у вас немає ніяких сигналів, які дозволяють вам балансувати і маневрувати. Якщо ви опинитеся тут на півгодини, то краще залишатися на стільці.

Ця камера використовується багатьма виробниками для тестування гучності своїх продуктів, таких як клапани серця, звук дисплея мобільного телефону, звук перемикача на приладовій панелі автомобіля. Також її використовують для визначення якості звуку.

Але для людини така кімната може стати суворим випробуванням. Через кілька хвилин перебування в ній, ви звикаєте до відсутності звуків, починаючи вловлювати все більш слабкі звуки. У важких випадках, таке виключення органів почуттів може виснажити вас.

Космонавти НАСА яких тренують помістивши в резервуар наповнений водою в кімнаті через якийсь час починають відчувати галюцинації, оскільки наше тіло намагається створити звуки з нічого.

З вимкненим світлом, найтриваліший час, який змогла витримати людина в цій кімнаті, становив 45 хвилин. Сам засновник зміг витримати тільки пів години. За його твердженням, найбільше відволікає людину не шум, а тиша.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *