Війни, які почалися через дрібниці

Categories ЦікавеPosted on


Для того, щоб розв’язати воєнні дії, потрібно не так уже й багато.

Найвідоміша причина війни – це викрадена красуня Елена, через яку страшно посварилися троянці і греки. Здавалося б, бог з нею, з Еленою, в Греції було багато красивих жінок. Але ні! І ті, й інші, вирішили стояти до кінця і втратили у війні величезну кількість сил і засобів.

У Нью-Йорку колись була справжня війна. Коли англійцям набридли індіанці, які, загалом-то, досить мирно (за взаємною домовленістю) проживали на Манхеттені, англійці знайшли формальний привід: індіанську дівчину застукали коли вона крала персики в саду у високопоставленого англійця, і індіанців вирізали повністю. Це увійшло в історію під назвою персикової війни.

Через нахабно поцуплені перлові весільні намиста 4 роки воювали два племені вікінгів, і, кажуть, саме через цю війну зараз є шведи і норвежці (які запросто могли бути одним народом). І, до речі, намисто було не таким вже й гарним: три нитки грубо оброблених річкових перлів на шкіряному шнурку.

Французькі й іспанські монархи просто обожнювали сваритися через жінок. То один, то інший король спокушав чужу дружину або коханку, і, як правило, виявлялося, що вона – кровна родичка іншого короля. Через це між Францією та Іспанією відбулося мінімум 4 війни, найдовша з яких тривала 7,5 років.

А британці не могли поділити з іспанцями і португальцями землю. Звичайно, не гріх посперечатися, наприклад, за Африку, але одного разу вийшло вже зовсім смішно: 4 з гаком роки англійці стійко відбивали атаки португальців в окупованій фортеці, а потім з’ясувалося, що острів, за який точиться суперечка, може цілком вміститися всередині цієї фортеці. Посланець неправильно вказав масштаб на складеній карті.

У Бразилії два високопоставлених чиновника не поділили чотири шухляди контрабандних кубинських сигар. Війна тривала 3,5 роки.

У середньовічному Китаї за три роки загинуло 15 000 солдатів і офіцерів через те, що один аристократ в запалі суперечки смикнув за бороду іншого – гіршої образи просто уявити собі не можна!

А в Африці почати війну – взагалі пара дурниць. У 1834 році один сільський староста посперечався з іншим через корову, яка начебто втопилась в болоті, а може її з’їли дикі звірі, але шаман сказав, що вона була вкрадена. Загалом, почалася війна, і через два роки обидва племені винищили один одного повністю.

Японія. Прийшовши на переговори до могутнього сьогуну, посли зупинилися на півметра далі від трону, ніж це наказував етикет, і встали з колін на півхвилини раніше при передачі подарунка – розшитих рубінами парчевих черевичків. Кровна помста самураїв і нащадків сьогуна затягнулася на 250 років, в результаті чого було спалено дві третини острова Хоккайдо і загинуло близько 150 000 чоловік.

До чого все-таки були образливі правителі древніх ассирійців. Черепахова війна, яка тривала майже п’ять століть, почалася через те, що гість з ближнього зарубіжжя, запрошений в палац ассірійського царя, не підняв з підлоги інкрустований черепаховий гребінь, який впустила, скажімо прямо, не зовсім твереза цариця.

У 1896 році між Британією і Занзібар трапилася війна, що тривала рівно 38 хвилин.

У 1249 році солдат з Болоньї втік до Модену, захопивши старий дубовий цебер, з якого поїв свого коня. Влада Болоньї зажадала видати їм не дезертира, а цебер. Отримавши відмову, Болонья почала проти Модени війну, що тривала 22 роки і супроводжувалася значними руйнуваннями. А цебер до цих пір залишається в Модені і зберігається в одній з веж міста.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *