Нервуєте, коли ваш комп’ютер занадто довго завантажує програми, завантажує фотографії або запускає аудіоплеєр? Ймовірно, ви страждаєте від “синдрому пісочного годинника”.
Дослідження, проведене на замовлення компанії Intel, показало, що близько 66% активних користувачів комп’ютерів в тій чи іншій мірі дратуються, якщо комп’ютер починає “гальмувати”, а близько 23% опитаних описали свій стан в цей момент як “дуже нервовий”.
“Нам вдалося виявити, що близько 41% дорослих користувачів відчувають стрес під час очікування того, щоб комп’ютер зробив всі потрібні їм дії”, – зазначила розробник технології процесорів компанії Intel Ангесс Кван.
Вона так само відзначила, що так званий “синдром пісочного годинника” – це загальний термін для позначення стану відчаю і безсилля, яке користувач комп’ютера відчуває перебуваючи в стані стресу і спостерігаючи за курсором на екрані монітора, що перетворюється під час очікування відгуку програм в маленький пісочний годинник, який обертається.
“У найважчих випадках очікування триває від години до трьох. За час такого тривалого очікування і може розвинутися стрес, особливо якщо час на виконання якогось завдання у людини лімітовано”, – додала Агнесс.
Сучасні споживачі одночасно запускають на комп’ютерах набагато більшу кількість додатків, ніж кілька років тому: пишуть в соціальні мережі і ведуть мікроблоги, слухають музику, дивляться відеофайли, борознять простори Мережі, зазначає Reuters.
Домашні комп’ютери швидко застарівають і вже не можуть підтримувати рівень швидкості в роботі, необхідну їх власнику. Звідси стрес і безсилля.
Згідно з даними, отриманими в ході дослідження, середньостатистичний користувач витрачає на очікування відгуку близько 13 хвилин в день, або три дні на рік.