39 ідей щоб жити, а не існувати

Categories СаморозвитокPosted on


Занадто часто, ми йдемо по життю на автопілоті не помічаючи нічого навколо. Кожен наш новий день схожий на попередній. Це здається нормальним. Зараз. Але озирнувшись на своє життя в старості ви можете дуже пошкодувати про це. Якщо ви хочете жити по-справжньому ви повинні насолоджуватися життям у повному обсязі. Ось кілька ідей, які допоможуть вам у цьому:

Любіть. Мабуть, це найголовніше. Саме любов наповнює людське життя змістом. Любов до рідних, друзів, близьких, любов до своєї другої половини, любов до тварин.

Насолоджуйтеся природою. Не дозволяйте собі постійно сидіти в чотирьох стінах. Вийдіть на вулицю коли там йде дрібний дощ. Прогуляйтеся по набережній річки. Відпочиньте в лісі. Викупайтеся в озері. Погрійтеся на сонечку. Зіграйте в бадмінтон. Походіть босоніж по траві. Насолоджуйтеся природою.

Цінуйте їжу. Любов до їжі не обов’язково повинна виражатися в кількості її споживання. Вчіться цінувати аромат і смак того, що ви їсте. Кожен шматочок їжі повинен приносити вам задоволення. Якщо ви обмежуєте себе в солодкому, заповніть його недолік іншими смаколиками, наприклад ягодами і фруктами. Під час їжі не поспішайте, насолоджуйтеся нею повільно.

Створіть ранковий ритуал. Вставайте рано вранці і зустрічайте новий день. Подивіться як встає сонце. Скажіть собі, що ви не дозволите, щоб цей день пройшов даремно. Ви намагатиметеся сьогодні допомогти людям, і насолодитися кожною хвилиною, подарованою вам новим днем. Виконуйте вправи або медитуйте в якості ранкового ритуалу. Насолоджуйтеся чашкою кави.

Отримайте шанси. Часто ми занадто обережні, турбуючись що щось може піти не так. Будьте сміливіші, не бійтеся ризикувати. Подумайте – що ви втрачаєте?

Хвилюйтеся. Знайдіть, що хвилює вас в цьому житті, і виконуйте це. Зробіть ваше життя низкою захоплюючих пригод.

Визначте свої уподобання. Це необхідно для того, щоб знайти ваше покликання. Для цього дайте відповідь на питання: що ви любите робити? Займайтеся тим, що вам дійсно подобається. Не забувайте, що ви живете тільки один раз.

Залиште свій кабінет. Ви цілий день сидите перед комп’ютером, відповідаючи на телефонні дзвінки і розбираючи купи паперів? Спробуйте хоча б день провести по-іншому. Зробіть перерву, вирвіться з офісу. Спробуйте попрацювати в кафе або на свіжому повітрі, взявши з собою ноутбук. Змініть обстановку. Якщо вас не влаштовує ваша робота, знайдіть роботу з вільним графіком або вдома.

Вимкніть телевізор. Скільки годин ви витрачаєте на перегляд телебачення щодня? Скільки всього ви могли б зробити за цей час? Порахували? Тоді швидше вимикайте телевізор і вмикайте його тільки тоді, коли захочете подивитися по DVD ваш улюблений фільм. Знайдіть альтернативу телебаченню. Більше читайте.

Вийдіть за межі інтернету. Більша частина часу, яку ви проводите в інтернеті – це час втрачений даремно, який ви вже ніколи не повернете. Вимкніть інтернет, вийдіть на свіже повітря, погуляйте. Зробіть це прямо зараз!

Подорожуйте. Ви їдете зі свого рідного міста лише під час відпустки? Навіщо чекати так довго? Знайдіть спосіб вибратися за межі міста вже на цих вихідних. Поїдьте в сусідню область або на природу з наметами.

Визначте, що дійсно важливо. Виділіть 1:00 на складання списку того, що дійсно важливо для вас. Додайте до цього списку чого ви хочете зробити в цьому житті. Тепер скоротіть список до 4-5 пунктів. Це і є найважливіше у вашому житті. Сфокусуйтеся на цих пунктах, приділіть кожному з них час.

Ліквідуйте все зайве. Що з вашого життя не увійшло до цього списку? Це те, на що ви марно витрачаєте ваш час і увагу. Те, що відволікає вас від дійсно важливого у вашому житті. Спростіть ваше життя наскільки це можливо. Зведіть все зайве до мінімуму.

Вправляйтеся. Злізьте з дивану і сходіть на прогулянку. Спробуйте зробити вечірню пробіжку. Сходіть в басейн, покатайтеся на велосипеді. Щоб ви не робили, будьте активні.

Будьте позитивні. Навчіться визнавати ваші негативні емоції. Це невпевненість, страх перед критикою, заздрість, образи і т.д. Якщо у вас з’являються подібні емоції, зупиніться і спробуйте замінити їх позитивними емоціями. Тільки зважитеся і ви зробите це!

Відкрийте ваше серце. Ваше серце закрито? Спробуйте відкрити його. Приймайте і віддавайте любов беззастережно. Якщо у вас виникли з цим будь-які проблеми, поговоріть про них з ким-небудь. Практикуйтеся якумога більше. Кохайте і будьте коханими.

Подивіться в обличчя вашому страху. Чого ви боїтеся найбільше на світі? Що утримує вас на одному місці, не даючи рухатися далі. Ви повинні зустрітися з вашим страхом лицем до лиця. Наприклад, якщо ви боїтеся висоти, заберіться на дах високо будівлі і подивіться вниз або стрибніть з парашутом. Тільки стоячи прямо перед своїм страхом ви зможете звільнитися від нього.

Коли ви страждаєте, страждайте. Життя – це не завжди розваги та ігри. Страждання – невід’ємна його частина. Їх неможливо уникнути. З вами може статися будь-що: ви можете втратити роботу, кохану людину, рідних і близьких або домашніх вихованців. Ви можете просто поранитися або серйозно захворіти. Не можна постійно будувати з себе сильну людину і ігнорувати свої страждання. Іноді необхідно перестраждати, щоб рухатися далі.

Сповільніться. В наш час життя летить вперед стрімкими темпами. Це не може позитивно впливати на наше здоров’я. Спробуйте робити все трохи повільніше – їсти, їздити на машині, читати і т.д.

Торкніться людства. Виберіться зі свого будинку і прогуляйтеся по околицях. Зустріньтеся з новими людьми, поговоріть з ними, зрозумійте їх, станьте одним з них.

Займіться волонтерством. Допоможіть безпритульним і бідним грошима, одягом або їжею. Можливо, ви зможете полегшити чиїсь страждання? Допомагайте хворим, інвалідам, людям, які втратили близьких.

Грайте з дітьми. Діти краще за будь-кого іншого знають, що таке жити. Вони вміють жити в даний момент. Вони насолоджуються життям у повній мірі. Коли їм погано, вони плачуть, коли добре – сміються. Граючи і спілкуючись з ними ви зможете навчитися у них щирості й безпосередності.

Поговоріть зі старими людьми. Літні люди – найбільш досвідчені, мудрі і розважливі. Вони можуть розповісти вам багато цікавого. Грунтуючись на власному життєвому досвіді, вони можуть дати безліч корисних рекомендацій і порад. Також вони можуть застерегти вас від деяких помилок, які вони скоїли самі. Їх мудрість – це мудрість всього нашого суспільства. Безглуздо не скористатися її допомогою.

Отримайте нові навички. Постійно удосконалюйтеся. Не тому що в даний момент ви недосконалі, а тому що ви не повинні зупинятися на досягнутому. Самовдосконалення – це задоволення. Вчіться любити себе такими, які ви є, але при цьому прагнути стати ще краще.

Знайдіть духовність. Для деяких це – Бог, Аллах, Ісус чи Будда. Для інших – духи предків або природа. Для третіх – внутрішня енергія. Що б духовність не означала для вас, ви повинні знайти її.

Візьміть відпустку. Чи не занадто багато ви працюєте? Не забувайте про те, що ви повинні ще й відпочивати. Зробіть перерву, насолодіться відпочинком, а потім з новими силами повертайтеся до роботи.

Нічого не робіть. Нічого не робити – це не означає валятися з книжкою, дивитися телевізор або медитувати. Нічого не робити – це нічого не робити. Просто посидьте в тиші, прислухайтеся до свого внутрішнього голосу. Намагайтеся, по можливості, робити це щодня.

Припиніть грати в комп’ютерні ігри.Комп’ютерні ігри – це весело, але при цьому вони займають дуже багато часу. Спробуйте не грати в них хоча б тиждень. Намагайтеся проводити на вулиці той час, який ви раніше проводили перед монітором.

Дивіться на захід сонця. Захід сонця – це один з найкрасивіших моментів за день. Заведіть собі щоденний ритуал – знайдіть місце, звідки відкривається гарний вид на захід і спостерігайте за ним, ви можете робити це під час вечері.

Припиніть зачитуватися журналами. Сучасні журнали – це, в основному, марна трата грошей і часу. Будьте більш вибагливі підписуючись на черговий журнал або купуючи його в кіоску. А ще краще – читайте книги.

Вирвіться з рутини. Вам доводиться робити одне і те ж день у день? Спробуйте внести в це деякі зміни. Спробуйте дістатися до роботи іншим маршрутом, почніть свій день не так, як звичайно, подивіться на ваші робочі обов’язки по-новому.

Не дивіться занадто багато новин. Це прикро і марно. Якщо ви залежні від преси, це може бути важко для вас. Спробуйте дізнаватися про останні новини в бесідах зі знайомими.

Смійтеся до сліз. Сміх – це один з найкращих способів відчути себе живим. Згадайте який-небудь жарт, прочитайте анекдот, подивіться комедію, посмійтеся разом з іншими людьми. Любіть сміх і цінуйте його.

Втратьте контроль. Мова йде не тільки про контроль над собою, а й контроль над іншими людьми. Намагатися контролювати інших – це дуже погана звичка. Це може привести до стресу та інших різних неприємностей. Дайте жити собі й іншим.

Плачте. Прийнято вважати, що люди не повинні плакати, особливо чоловіки. Це не так. Коли людина плаче, вона дає вихід своїм емоціям. Якщо ж вона стримує їх, то вони накопичуються і починають створювати проблеми. Цього не можна допускати. Плачте, коли дивитеся сумні фільми, плачте на похоронах. Не стримуйте себе. Плачте, якщо хтось змусив вас страждати. Таким чином ви зможете очистити себе.

Зробіть десерт. Ви можете зробити млинці з фруктовою начинкою, полити морозиво гарячим шоколадом або приготувати яблучний пиріг. Вам необов’язково робити це щодня. Балуйте себе хоча б раз на тиждень.

Пробуйте щось нове щотижня. Кожен понеділок ставте собі запитання: “Що нового я спробую цього тижня?” Ви не повинні вчити кожного тижня нову мову, просто шукайте нові враження. Пробуйте нове, щоб зрозуміти чи потрібно вам це у вашому житті.

Живіть тут і зараз. Замість того, щоб турбуватися про те, що може з вами статися, планувати, згадувати і шкодувати про минуле, подумайте про те, що відбувається з вами в даний момент. Що вас оточує? Що ви відчуваєте? Які запахи навколо вас? Що за думки вас відвідують? Що ви бачите перед собою? Приділяйте більше уваги справжньому, тому що життя – це даний момент.

Фото: Claire Bear.
selfhacker

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *