9 звичок для життя без стресу

Categories СаморозвитокPosted on


Своєму організму дуже легко нашкодити, якщо сприймати всі неприємності та проблеми дуже близько до серця. Саме з цієї причини важливо загартовувати себе не лише фізично, а й психічно. Так ви зможете з легкістю вистояти перед будь-якими негараздами. Щоб легко протистояти стресу, виробіть кілька корисних звичок:

1. Висипайтеся. Безсоння є головним симптомом того, що ваш організм знаходиться в збудженому стані. Дотримуйтесь режиму сну, щоб не розхитувати нерви зайвий раз. Вважається, що нормальний сон повинен тривати не менше 7-8 годин. Але, і спати довго не варто – сон більш 9:00 загрожує головним болем і розбитим станом після пробудження. Не лягайте спати відразу після ситної вечері. Вам буде легше заснути, якщо останній прийом їжі буде за 3-4 години до сну. Дайте своєму мозку час для того, щоб розслабитися і підготуватися до сну. Вам допоможе ванна з трав’яними відварами або ароматичними маслами. Віддавайте перевагу квіткам глоду, календули, валеріани, материнки, перцевої м’яти, листя кропиви.

2. Уникайте шуму. Більшість людей не може заснути без телевізора. Ми його використовуємо в якості фону. З екранів часто ллється агресивна інформація. Це збільшує навантаження на вашу нервову систему. Використовуйте телевізор тільки для перегляду певних програм. В інший час краще слухати приємну і спокійну музику, а не включений телевізор. Досвід показує, що люди, котрі слухають класичну музику, мають рівний пульс і нормальний тиск.

3. Проводьте час на свіжому повітрі. Наш організм, а найбільше – наш мозок і серце, потребують постійного притоку кисню. Забруднена атмосфера, недолік свіжого повітря призводить до стомлюваності, зниження уваги, а при тривалому кисневому голодуванні, до незворотних наслідків для організму. Довгі прогулянки в лісі чи парку вам будуть тільки на користь. Прогулянки перед сном на свіжому повітрі також допоможуть впоратися з безсонням. Особливо вони важливі тим, хто переживає непросту психологічну ситуацію на роботі чи вдома. Якщо ви не хочете гуляти на самоті, заведіть собаку.

4. Вам допоможуть лікарські трави. Використовуйте відвар календули, щоб впоратися з підвищеною нервовою збудливістю та безсонням. Звіробій має властивості антидепресанту.

5. Змініть своє харчування. Повноцінне і збалансоване харчування забезпечить організм усіма поживними речовинами і вітамінами. А це дуже важливо, щоб організм працював як годинник: справлявся з навантаженнями, стресовими ситуаціями, відновлювався і був у тонусі. Краще отримувати вітаміни зі свіжих продуктів, але якщо якщо для вас це не завжди можливо, то додайте в раціон вітамінно-мінеральні комплекси.

6. Займіться фітнесом. Щоденні фізичні вправи зміцнюють зв’язки, розвивають м’язи і кісткову систему. Крім того, вони дисциплінують, роблячи вас спокійним і врівноваженим. Організм під час тренувань виділяє ендорфіни – гормони щастя. Всього 30 хвилин інтенсивного фізичного навантаження підвищують рівень ендорфінів в організмі в 5-7 разів, а ефект тримається півтори-2:00.

7. Дивіться на все по-філософськи. Ви повинні не тільки бути розважливі, але і сприймати промахи і невдачі як природні складові життя. Не потрібно впадати в крайності, адже труднощі потрібні тільки для того, щоб їх долати. Мисліть позитивно. Саме це дозволить вам мати міцні і здорові нерви. Майте на увазі, що негативні емоції послаблюють внутрішні сили, розхитують нерви і паралізують волю.

8. Дихайте правильно. Більшість з нас звикло дихати грудьми. Це неправильно. Дихайте животом (діафрагмою). Таке дихання насичує кров киснем, покращує перистальтику кишечника, заспокоює нерви і виконує масаж органів черевної порожнини. Спробуйте зайнятися бодіфлексом.

9. Використовуйте водні процедури. Нервову систему краще всього зміцнює плавання і обтирання. Вода заспокоює, гартує і стимулює нервові закінчення шкіри. Вранці корисний контрастний душ, зміцнюючий центральну нервову систему. Увечері використовуйте ванну або теплий душ. Контрастний душ стане відмінним тренуванням для нервів, судин і всього організму.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *