Йога – гарне здоров’я і психоемоційна стійкість

Categories СаморозвитокPosted on

Найважче – це постелити килимок для йоги…
 Б.К.С.Айенгар

Йога – це шлях зміцнення здоров’я та розвитку свідомості. Культура тіла і культура духу органічно сплавляються в індивідуальності практикуючого йогу. Слово «йога» походить від санскритського кореня «йоджі» або «йудж”, що має багато смислових значень: «з’єднання», «єднання», «зв’язок», «гармонія», «союз».

Часто йогу вважають елементом індуїзму чи буддизму, але це невірно – йога це спосіб досягнення конкретних цілей, а не релігія. Заняття йогою передусім дають гарне здоров’я і психоемоційну стійкість.

Практичні заняття йогою не означають, що людина повинна стати відлюдником і жити на самоті в горах. Це звичайнісінька людина, що живе нормальним життям. Для занять йогою не має значення ні професія, ні класова приналежність, ні релігія, ні національність, ні вік. У йозі немає нічого містичного, вона не є релігійним віруванням чи обрядом. Ті, хто практикує йогу, говорять про те, що вона допомагає поліпшити життя в усіх його аспектах.

Сучасні психологічні дослідження показали, що навіть легкі зміни виразу обличчя вже мимоволі впливають на нервову систему. Йога ж використовує в своїй основі зв’язок тіла і розуму, активізує внутрішні ресурси організму. Пози тіла (асани) в поєднанні зі схемою дихання можуть впливати на свідомість і самонастройку людини, таким чином, допомагаючи тілу повернути форму і стан здоров’я.

Рухайся більше, їж менше – ось девіз всіх, хто хоче схуднути. Йога корисна і з одного, і з іншого боку. Регулярна практика змушує нас спалювати калорії, а її емоційний і духовний аспекти дозволяють розібратися з проблемою зайвої ваги і переїдання на більш глибокому, свідомому рівні. Також розвивається більш усвідомлене ставлення до їжі. Скорочення і витягування м’язів, «масаж» внутрішніх органів під час практики, вхід і вихід з асан активізують рух лімфи. Йога допомагає лімфатичній системі боротися з інфекціями, знищувати ракові клітини і позбавлятися від токсичних продуктів клітинної життєдіяльності, а лімфодренаж є природним антицелюлітним масажем.

Заняття йогою покращують поставу, і бонус тут не тільки в більш привабливому вигляді, але і в кращому самопочутті. Погана постава веде до множинних проблем з м’язами і суглобами спини, шиї та інших частин тіла. Коли ви сутулитеся, тіло компенсує навантаження за рахунок ущільнення природних вигинів в шийному та поперековому відділах хребта, а це є передумовою для розвитку в ньому дегенеративних процесів і болю.

Згідно з «Йога-сутра» Патанджалі йога усуває коливання свідомості. Іншими словами, вона звільняє нас із замкнутого кола жалю, образ, бажань, страхів, які можуть тривожити наш розум і викликають стан стресу. А оскільки стрес розглядається як один з головних чинників розвитку багатьох проблем зі здоров’ям (від мігрені та безсоння до розсіяного склерозу і гіпертонії), навчившись заспокоювати свій розум, ми підвищуємо шанси прожити довге і щасливе життя.

Багато з нас страждають від невпевненості в собі. За спроби здолати цю проблему за «допомогою» переїдання, понаднормової роботи та безладного сексу ми платимо здоров’ям: фізичним і духовним. Йога допомагає нам усвідомити спочатку на рівні неясних здогадок, а потім чітко і ясно свою значимість: згідно філософії йоги кожен з нас є маніфестацією Божественного. Коли регулярно практикуєш з метою самопізнання, відкриваєш в собі нові грані. У тобі народжується любов до ближнього, почуття подяки та всепрощення.

Можливо, любов і не панацея від усіх бід, але вона абсолютно точно має силу зцілення. Зокрема, неодноразово доведено, що завдяки емоційній підтримці рідних і близьких люди менше хворіють і швидше одужують. Регулярна практика йоги розвиває в нас доброзичливість, співчуття і вчить ставитися до всіх людей як до членів однієї великої родини. Ці якості і дотримання йогічних принципів не нанесення шкоди, правдивості та помірності в особистих потребах допоможуть вам налагодити відносини з оточуючими.

Йога – це найкращий метод усвідомленого і гармонійного самовдосконалення людини, який повертає повноту самоконтролю, дає глибоку і спокійну впевненість у силах; це здоров’я, гармонійна рівновага фізичних і душевних сил в будь-який день і годину, миттєва готовність до швидкої і точної дії; це динамічна єдність всіх елементів організму; це стрункість і гнучкість, гарна постава; це вміння добре і багато працювати, повноцінно відпочивати. А також внутрішня дисципліна і довголіття.

Ігор Метеха

За матеріалами з інтернету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *