Минуле: зрозуміти і пробачити

Categories СаморозвитокPosted on

Чи замислювалися ви коли-небудь, чому багато життєвих ситуації, які відбуваються у вашому житті мають властивість повторюватися? Причому, найчастіше це можна сказати саме про негативні ситуації. Вас багато разів зраджували, в особистому житті не щастить, вам набридли самотні вечори наодинці з телевізором і неприємності на роботі. Звідки це все береться? Чому це трапляється саме з вами і чому все так точно повторюється раз за разом, набуваючи характеру закономірності?

Відповідь проста – вся справа в нашому минулому. Його вплив на наше майбутнє важко переоцінити. І саме від нас залежить яке майбутнє нас чекає, винесемо ми уроки з минулого, використовуємо його плоди для досягнення цілей і бажань.

Доля неспроста постійно ставить нас в схожі ситуації для того, щоб ми, нарешті, навчилися справлятися з труднощами і виправляли помилки. І, до тих пір, поки помилки не будуть виправлені, нічого не зміниться. Простий приклад. Допустимо у вас був хороший знайомий, якому ви довіряли свої найпотаємніші таємниці. І, одного разу, він вас зрадив. Пройшов якийсь час і ви знову потрапляєте в схожу ситуацію. Знову ви довіряєте людині і знову вас обманюють. Ось тут-то і варто задуматися, життя пропонує вам виправити помилку, можливо, перестати бути таким довірливим, менше розповідати про себе малознайомим людям. І так буде продовжуватися до тих пір, поки ви не навчитеся не допускати таких ситуацій.

Є ще один сценарій по якому минуле впливає на наше життя. Це долі наших найближчих родичів, мам і тат, бабусь і дідусів. За статистикою, розлучення найчастіше трапляються в тих сім’ях, чиї батьки теж знаходяться в розлученні. Якщо у матері не складалося особисте життя, то, майже зі стовідсотковою ймовірністю, дочка повторить її долю. Якщо батько випивав і піднімав руку на матір, то син, швидше за все, перенесе цей сценарій і в свою сім’ю. Сильний вплив роблять також переконання і традиції, прийняті в сім’ї, які часто витісняють індивідуальність і перешкоджають формуванню самостійної особистості.

Щоб не допускати таких помилок, потрібно дуже ретельно проаналізувати життя своїх рідних і зрозуміти, де вони допускали помилки і звертали з вірного шляху, після чого починалися всі біди? Зрозумівши це, ви зможете уникнути впливу минулого.
І, мабуть, найпоширеніший варіант впливу минулого полягає в тому, що ви не можете пробачити собі помилки і огріхи, які допустили. Ви зациклюєтесь на ситуації, боїтеся її повторення і ставите на собі хрест.

Від впливу минулого необхідно позбуватися, або самому аналізувати своє життя, знаходити помилки, виправляти поведінку і приймати усвідомлені рішення, або вдатися до допомоги професійного психолога.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *