Не все коту масляна! Як і навіщо постити?

Categories СаморозвитокPosted on

На 27 лютого за християнським церковним календарем припадає початок Великого Посту. Його також називають Чотиридесятницею, яка є однією з найдавніших і найбільш духовних практик у християн.

Кожна релігія світу вітає певні аскези, пости. Вони даються людині для того, щоб наблизитись до Бога, подумати про своє життя і стати кращим, у всіх аспектах цього слова.

Великий Піст вважається найсуворішим і найважливішим з усіх християнських постів. Це час покаяння та духовної боротьби, в якій беруть участь як душа, так і тіло. Для душі – молитва, контроль над думками, хороші вчинки. Та духовного посту нема без тілесного. «На скільки відмовиш тілу, — каже св. Василій Великий, — настільки й додаш своїй душі блиску духовного здоров‘я».

Та не треба впадати в крайнощі. Піст дійсно має бути поєднанням духовного й тілесного. Без роботи над своїм вищим «я» піст – це проста дієта. Обмеження в харчуванні важливі тим, що відмова від тваринної їжі робить людину спокійнішою, смиреннішою, добрішою. Очищення тіла й душі в системі дає неабиякі результати. Зцілення приходить до того, хто його щиро прагне.

Протягом посту християни не повинні вживати в їжу продукти тваринного походження – м’ясо, молоко, яйця та вироби, що їх містять. Великий піст відноситься до суворих постів, а тому за церковним Уставом під час нього не повинна вживатися риба, крім свят Благовіщення (7 квітня) та Входу Господнього в Єрусалим (17 квітня). Обмежується також вживання олії, яку Устав дозволяє лише у суботу та неділю. На час посту ті, хто перебувають у шлюбі, повинні утриматися від статевих відносин.

Кожен з нас повинен усвідомити для чого нам цей піст. Постити чи ні – справа особиста. Але гадаю, що кожна душа потребує очищення. Можливо сьогодні через різні причини дехто не в силі так суворо постити, як постили колись наші пращури, але й зараз маємо обов’язок дотримуватися духовного посту, це є духовне очищення і боротьба з нашими шкідливими звичками, обов’язок молитви, практику християнських чеснот та добрих справ. І якраз ця наша духовна обнова є властивою і найважливішою ціллю Святого Великого Посту.

Існують певні пом’якшення у пості тілесному, але аж ніяк не в пості духовному. Як на мене, то людина повинна постійно контролювати свої думки і жити з любов’ю в серці. Лише в любові ми здатні досягнути гармонії і щастя!

То ж давайте використаємо цей період для духовного вдосконалення!

P.S. Останню неділю перед постом називають прощеною неділею, коли люди просять пробачення одне в одного і пробачають всім образи. Використайте цей день за призначенням!

Христина Губська 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *