Правда чи брехня?

Categories СаморозвитокPosted on


Що означає правда? Це щось не вигадане, щось реальне; правду про певні факти ми розповідаємо самі або чуємо з різних джерел. Багато чого з опису правди можна пристосувати і до її протилежності – брехні. Брехню ми так само можемо сприймати на слух, споглядати на чиємусь прикладі, бути її автором. Але ці події, випадки, які не є правдою, будуть відрізнятись, звичайно, тим, що їх насправді не можна віднести до списку реальних. А нереальне, отже, неіснуюче… Тож, для чого люди говорять те, що не має місця в їхньому житті?
Брехню можна розглядати, як захист для особи слабкої. Вона розповідає іншим про свої досягнення, про успішність, подвиги, яких насправді і близько неї не було, а тим більше вона не вчинила нічого подібного. Рано чи пізно про її справжнє життя хтось дізнається, а отже, дізнаються всі. Тоді вже, в більшості випадків, навіть не допоможе оправдування про благі цілі, розповідь самої правди теж буде не те, що з запізненням, а вже просто непотрібною. Такій людині, як наслідок, не захочуть вірити, будуть часто підозрювати у фальшивості…
Брехати можуть і особистості сильні зовні, з високим становищем у суспільстві. Якщо у них великі статки, чомусь їм завжди здається, що це все ще мало, може бути на багато більше. Авжеж, може, але чи воно їм потрібно, навряд. Брехня своїм партнерам по бізнесу; брехня близьким людям, що іншого виходу немає: вони змушені допізна працювати, хоча в половині випадків, проводять час і за розвагами, наплювавши на тих , для кого вони є справді дуже важливими, ціннішими за всі коштовності. Так руйнується все найважливіше, хоч і здобувається матеріальне багатство. Але любові, довіри в житті таких людей стає що раз то менше. Тому постає питання: вони більше здобувають чи все ж, втрачають?
Тільки, коли ми плануватимемо це зробити, наступного разу задумаймось, який вплив такий вчинок буде мати, які наслідки. Кожен мав досвід брехні, але не всі роблять висновки.
Брехня в певних ситуаціях є як наслідок неправильних вчинків, про які ми не можемо розказати так просто і спокійно, як про вчорашню погоду, описати все, як воно було. Корінь брехні може бути дуже глибоко. Таким чином, стараймось виправляти те, що змусить нас брехати в очі співрозмовникам. Для інших ми можемо здаватись кращими, протилежними, ніж ми є насправді. Тим самим можна сказати, що будемо всього лиш ілюзією, бо насправді нас таких немає. Оточуючі можуть поважати, цінувати, рівнятись на того, кого не існує в реальності. Тож, чи не краще матеріалізуватись, а не жити в уяві та фантазіями? Що нам з того життя, яке не наше, окремих подій, які нічим не допоможуть… Для чого нам чистий одяг, якщо ми самі зовсім не чисті?
Насправді брехня сковує нас, а не дає волю, як може здаватись, бо ми змушені дотримуватись рамок, які створили, ролі, яку придумали. Правда – це свобода. Спокій душевний, бо не доводиться хвилюватись, що хтось дізнається те, що ми приховуємо. Правда – це наше справжнє життя, хоч не завжди солодке і приємне, але таке, як воно є, а не вигадане. Будьмо відкритими з іншими та собою, живімо в світі реальному, а не заплямованому брехнею, яка веде до внутрішнього краху, смерті зсередини, а зовнішнє – це тільки прикриття, маска, яку швидше чи пізніше зірвуть. І це завжди буде боляче у відповідній мірі до того, скільки часу вона була наявною.

Христина Чабан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *