Цілі та їх пріоритетність

Categories СаморозвитокPosted on

 

your-rebirth.ru

Скільки цілей у вас зараз в голові? Припускаю, що дуже багато. Це класична помилка. Ми всі намагаємося домогтися всіх цілей одразу, але експерти радять ретельно все продумати.

Проблема в тому, що мати десять одночасних цілей навіть гірше, ніж взагалі жодної. В кінцевому підсумку Ви будете змучені і розчаровані, тому що вам буде здаватися, що ви ніколи не досягнете достатнього прогресу.

Лікування просте: скоротити список цілей на щось набагато більш кероване. Сплануйте все покроково:
Крок № 1: Запишіть всі ваші цілі
Запишіть всі основні цілі, які ви намітили в даний час і які плануєте здійснити в подальшому. Ви можете розділити цей список на “особисті” і “професійні” категорії.
Треба відразу визначитися з поняттям “мета.” Що під цим мається на увазі. Це має бути щось значне (якщо ви можете зробити це в один день, це насправді не мета). Мета повинна виходити за рамки звичайної повсякденності (йти на роботу або оплачувати рахунки).
Ось декілька загальних цілей, які допоможуть вам продумати ваші:

 • Кинути курити (або наркотики, алкоголь і т.д.)
 • Схуднути
 • Регулярно робити фізичні вправи
 • Побудувати кар’єру
 • Отримати вищу кваліфікацію
 • Отримати якісь нові навички
 • Зайнятися волонтерською діяльністю
 • Зміцнити свої відносини з близькою людиною
 • Написати книгу
 • Зробити ремонт у кімнаті (або в усьому домі)

Дамо на виконання достатньо часу, щоб зробити все правильно: ви можете виявити, що на завершення деяких цілей піде багато місяців, а то й років.
Крок № 2: Визначте для себе пріоритети
Чи створюється у вас відчуття підсосування у шлунку коли ви дивитеся на список? Якщо так, то ви напевне поставили собі занадто багато цілей. Настав час скоротити список і зосередитися на одній найбільш важливій на даний момент меті.
Щоб зробити це, ви повинні виділити для себе пріоритети вашого списку:

 • Головна мета. Вона дозволяє вирішувати щось по-справжньому варте (можливо, навіть доленосне). Але вона також може бути складною і на її рішення може піти багато часу.
 • Найменш важливі цілі. Це можуть бути якісь повсякденні завдання. Це як ефект «сніжної грудки». Невеликі перемоги на старті спонукають вас робити все більші і більші зусилля. Недоліком рішення невеликих цілей є те, що ви ніколи не зможете перейти до здійснення головної мети.
 • Важливі цілі. Це не обов’язково є найбільш важливим завданням, але це те, що потрібно зробити найближчим часом і це зробить великий вплив на ваше життя. Наприклад почати виконувати регулярні фізичні вправи, що сприятливо впливатиме на ваше здоров’я. Погодьтеся, це дуже важливо!

Крок № 3: Визначте для себе найбільш важливу на даний момент мету
Використовуючи пункти в кроці № 2, з’ясуйте вашу головну мету. Якщо у вас не виходить, запитайте себе:
Якби я міг досягти чогось одного з мого списку цілей протягом наступних декількох місяців, що б я вибрав?
Запишіть цю мету і прагніть до неї. Це ваше основне завдання! Ви можете одночасно працювати і над іншими завданнями, але ця мета повинна стояти на першому місці.
Ви можете встановити крайній термін для цієї мети, якщо її можна досягти незабаром. Якщо це велика мета, тоді визначте етапи її досягнення і встановіть терміни. Наприклад, якщо ви хочете пройти курси підвищення кваліфікації, то можете поставити собі завдання звернутися до навчального центру і записатися на конкретну дату.
Крок № 4: За бажанням можна вибрати одну або дві інші цілі
Ви можете одночасно переслідувати ще кілька цілей, використовуючи той же метод пріоритетів. Для цього запитайте себе: якби я міг зробити ще одну річ … і т.д.)
Наприклад, якщо ваша головна ціль схуднути, то мета почати займатися спортом дуже допомагатиме вам у цьому.
Уникайте ставити перед собою кілька великих цілей не пов’язаних між собою. Це займе багато часу, енергії та грошей. В результаті ви навряд чи чогось досягнете. Якщо берешся робити відразу кілька справ одночасно, ні в одному не досягнеш успіху!

За матеріалом selfhacker.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *