Весняна депресія? – Ні, не чули:)

Categories СаморозвитокPosted on


Ось і прийшла така довгоочікувана весна… Навкруги запахло коханням, веселощами, розвагами та…депресією. Так – так, від неї не заховаєшся…Якби прикро нам не було це визнавати, але найбільше депресія загострюється саме на початку весни.
Разом з вами з’ясовуємо причини, наслідки та методи боротьби із цією «хворобою».
1. Стрес.
Депресія завжди викликана нестачею усмішок та радощів у житті людини. Узимку нам часто не виходить зустрітись із друзями, прогулятись на свіжому повітрі. Ще б пак! Інколи бувають такі люті морози, що не те що в кіно чи на прогулянку – в магазин лінь вийти. Ось і з’являється навесні діагноз «гостра нестача позитиву».
Метод боротьби: слід взяти ініціативу в свої руки і самостійно наповнювати своє життя радістю, а не чекати доки її принесе вам весняне сонце. Беріть за руки подруг і гайда у кінотеатр на смішну комедію. Хоча як на мене, найкращий засіб – це діти. Якщо у вас немає власних – підіть на дитячий майданчик. Подивіться на ці пустотливі, усміхнені обличчя, загляньте у ці щирі та довірливі очі…і все – хороший настрій гарантовано!
2. Авітаміноз.
Про нього навесні пишуть чи не в кожному виданні. І вже усім відомо, що це – брак вітамінів в організмі, який провокує не лише фізичну апатію, а й психічну. Авітаміноз є збудником байдужості до життя, не дає можливості людині сприйняти всю навколишню красу.
Метод боротьби: нехай близькі люди та друзі купують вам побільше фруктів та овочів, вітамінів:) А ви усміхнено дякуйте їм і з кожним шматочком «з’їдайте» свою депресію.
3. Нудьга, психологічна втома.
Деякі психіатри впевнено заявляють, що банальна нудьга – прямий шлях до депресії. Зайнята, активно діюча людина рідше страждає депресією – їй просто ніколи, у неї безліч справ.
Порада: займіться чимось цікавим. Запишіться на йогу, пілатес, аеробіку, заведіть подружок-любительок хорошого кіно або запишіться на курси іноземної мови, в’язання, шиття і т.д. і т.п. Одним словом – знайдіть собі хобі.
4. Внутрішні проблеми та переживання.
Депресії піддаються здебільшого замкнені люди, які не вміють вчасно виплеснути свої емоції і тримають весь негативізм в собі. Це призводить і до втрати друзів та знайомих, адже не кожен захоче терпіти таку людину поряд. Мається на увазі ту, яка завжди таїть в собі роздратування та агресію, говорить зі всіма так би мовити «крізь зуби».
Метод боротьби: не бійтесь виражати свої емоції та показувати почуття. Не подобається щось – скажіть про це. Сміливо, не бійтесь! Мова йде не про те, щоб постійно виявляти своє незадоволення та принижувати інших, а про те, щоб зуміти захистити свою точку зору, інтереси, не дозволити зробити щось протиправне по відношенню до вас.
Як висновок, хочу сказати, що щоб не говорили, але головним засобом подолання депресії були , є і залишатимуться близькі, дорогі люди поруч, їхня підтримка, усмішки та віра у вас. Це – найдієвіші антидепресанти. Тому, бажаю, щоб у вашому житті їх було побільше!

Оксана Савончак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *