Як правильно організувати робочий день?

Categories СаморозвитокPosted on

Правильна організація робочого часу дає можливість виконати всі намічені плани, заробити авторитет колег, уникнути нарікань начальства і відчути себе кваліфікованим фахівцем і майстром своєї справи.

Для організації робочого часу існує ряд принципів, дотримуючись яких, можна досягти такого рівня в своїй виробничій діяльності, коли до кінця робочого тижня у Вас не залишиться жодної не вирішеноъ проблеми, і в п’ятницю ввечері Ви будете думати не про майбутный понеділок, а про наступаючий вікенд. Усі Ваші думки будуть зайняті тільки тим, як максимально цікаво і з користю провести заслужені вихідні.

Щоб виробити правильну методику дій для початку слід зазначити, що існує ряд причин, які впливають на створення дефіциту робочого часу. До них можна віднести: нагромадження роботи, поспіх, суєту при виконанні завдання, не правильну розстановку пріоритетів і як результат доопрацювання вдома і т.д.

На якість виконуваної роботи також впливає зацікавленість в кінцевому результаті (мотивація). Найчастіше, знання того, що Ваша праця ніколи не буде оцінена по достоїнству, позбавляє Вас усілякого бажання виконувати роботу якісно, швидко і не дає можливості правильно організувати свій робочий день.

Існує ряд порад для вирішення цих проблем. Вони досить дієві, та дотримуючись їх роботу можна перетворити на радість, а не у важкий тягар.

Порада перша: На початку робочого тижня складіть список справ, які необхідно вирішити до вихідних. На перший план необхідно висунути більш об’ємні справи, які вимагають більше часу або для вирішення яких необхідні результати роботи інших співробітників. Потім розподіліть їх у порядку важливості і терміновості. Зафіксуйте складений план на папері. Після виконання чергового завдання її необхідно викреслити з плану. Це дасть Вам можливість побачити результат Вашої роботи, відчути моральне задоволення і планувати свої сили в подальшому.

Порада друга: Тижневий план слід розбити по дням тижня також виходячи з терміновості, потреби і важливості. Щоб не тримати все намічене в голові, Вам необхідно завести «діловий блокнот».

Порада третя: Аналізуючи Ваш попередній досвід, визначте ті чинники, які зазвичай заважають Вам у виконанні поставлених завдань. Запишіть їх на папері для наочності і спробуйте з’ясувати причину кожної з виявлених проблем. Надалі намагайтеся дотримуватися зроблених Вами висновків.

Порада четверта: Складіть графік (регламент) свого робочого дня. Для цього Вам необхідно врахувати все: ранковий підйом, сніданок, шлях на роботу, час виконання намічених завдань, час контактів із співробітниками і начальством, час перерв, не заплановані перерви, без яких не обходиться жоден робочий день. Цей регламент необхідно погодити з Вашими співробітниками і керівництвом, щоб протягом дня Вас даремно не відволікали порожніми розмовами і невчасними завданнями.

Порада п’ята: Визначте для себе стимули. Як відомо, кожен з нас з великим інтересом і завзяттям виконує ту роботу, яку йому «хочеться» робити, а не ту, яку «треба». Маючи стимул, всі завдання з розряду «треба» перейдуть в розряд «хочеться». Після цього справа – тільки за Вами.

Порада шоста: Встановіть для себе чіткі тверді строки виконання поставлених завдань і намагайтеся дотримуватися їх, чого б Вам це не коштувало. У перший час це буде важко, зате потім це «золоте» правило увійде у Вас в звичку. Не дозволяйте нікому без особливо вагомих причин порушувати ці терміни. Тільки тоді Ви зможете домогтися свого.

Порада сьома: Завжди заохочуйте як себе, так і своїх співробітників за якісну і вчасно виконану роботу або доручення. Це сприяє встановленню здорового мікроклімату в колективі, змушує співробітників охоче виконувати прохання один одного і допомагає у вирішенні поставлених завдань.

Виконуючи ці поради, Ви зможете більш плідно працювати, довести до досконалості свій робочий процес, відійти від нестерпного одноманіття. Вирушаючи додому, на душі Ви будете відчувати легкість від виконаних завдань (особливо, якщо вони виконані в повному обсязі) і повагу до самого себе. З такими почуттями на завтра Вам знову захочеться йти на роботу, а не ховатися від начальства, побоюючись справедливого гніву за допущені промахи і недоробки.

Джерело

1 comment

  1. А ще у ефективному плануванні свого часу допоможе Щоденник для удосконалення самоорганізації з серії Щоденників успіху. Це унікальна українська розробка, навіть закордоном такого немає. В ньому є різні завдання, запитання, вправи і корисні поради, які допоможуть концентруватися на своєму розвитку, не витрачати час на дурниці, типу телевізора, ігор, працювати над своїми звичками і залежностями. Мені особисто допомогли такі щоденники вирішити багато минулих проблем, а також я тепер знаю як запобігти майбутнім. Заходьте на http://www.successdiary.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *