Як залишатися творчою особистістю

Categories СаморозвитокPosted on


Ви знаєте, інколи бувають моменти, коли натхнення покидає і приходять думки, що ти ні на що не здатна, що ти вичерпала себе, як журналіст, творець, і, врешті-решт, як особистість. Але потім ти виходиш «у світ», дивишся на людей і в голові раптом, немов метеоритний дощ, пролітають сотні думок. І ти знову щаслива, у голові рояться теми для майбутніх статтей, а руки машинально записують все новий і новий рядок щойно придуманого вірша. Ти знову ти. Але осадок від тих тимчасових, кількахвилинних невпевненості та відчаю все ж таки залишається. Тому я пропоную вашій увазі декілька надзвичайно простих правил, дотримуючись яких, ви ніколи не зіткнетеся із «занепадом ваших творчих поривів». На собі переконалася, що це діє.
Отож, вперед!:)
1. Складайте списки. Байдуже чого: справ, знайомих вам людей, продуктів, які потрібно купити в магазині, завдань на сьогодні або на завтра. Немає різниці, що ви напишете, головне – ви навчитеся керувати своїми думками та зможете впорядковувати їх у будь-який момент.
2. Завжди тримайте при собі записник. Це надзвичайно потрібна річ. Буває, прийде вам на думку геніальна ідея, а записати ніде…От і повертається вона туди, звідки прийшла, забувається.
3. Не витрачайте весь свій вільний час на комп’ютер, інтернет, телевізор тощо. Краще вийдіть на вулицю, прогуляйтесь, познайомтесь з новими людьми або просто помилуйтесь краєвидами природи. До речі, цьогорічна осінь – прекрасна, чи не так? Повірте, це рівноцінна заміна комп’ютеру.
4. Співайте у душі, ванній кімнаті. Це значно підвищує настрій та переповнює позитивними емоціями, які так потрібні творчій людині.
5. Слухайте новинки музики. Не знаю, як вас, а мене особисто музика часто надихає на щось нове, особливо, коли це – улюблений рок. Використовуйте здобутки музичного мистецтва для розвитку власної особистості – і приємно і корисно.
6. Будьте відкритими, комунікабельними та щирими. Це незамінні для творчої людини риси. Більше знайомств – більше статтей, віршів, нарисів тощо.
7. Старайтесь частіше проводити час у колі однодумців, креативних, творчих людей. Вони надихатимуть вас.
8. Ніколи і ні в якому випадку не здавайтесь, не опускайте руки! Вчіться на власних помилках. Віра у себе, у свої сили – це те, що допоможе вам тримати себе у творчому тонусі. Не вийшло цього разу, значить наступного вийде щось геніальне. Затямте це.
9. Практикуйте, практикуйте і ще раз практикуйте. Практика допомагає «набити руку» на улюбленій справі і значно полегшує, поставлені перед вами завдання.
10. Порушуйте правила, виходьте за рамки, ламайте стереотипи. Вигадуйте, творіть щось нове. Це завжди прекрасно. Ніколи і ні під кого не підстроюйтесь, адже так можна і загубити самого себе та своє «Я».
Це ще далеко не весь перелік порад, але впевнена, що і це комусь допоможе. Головне – залишайтесь самими собою, вірте у себе, поважайте себе. Ви – найбільше диво на землі і варті того, щоб повністю розкривати свої можливості!

Оксана Савончак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *