Зробити життя простішим: 42 правила

Categories СаморозвитокPosted on

notsogoodphotography

Хенрік Едберг, автор The Positivity Blog, зібрав в один список правила, які на його думку дозволяють спростити життя і зробити його дійсно повноцінним.

1. Спробуйте абсолютно протилежні речі. Наприклад, якщо ви їли багато м’яса, пора спробувати відмовитися від нього хоча б на невеликий проміжок часу. Любите сперечатися – спробуйте промовчати. Прокидалися пізно – вставайте раніше і т.д. Зробіть ці маленькі експерименти частиною свого повсякденного життя і це буде своєрідним щепленням «виходу із зони комфорту». По-перше, це цікаво, а по-друге, в момент чергового крутого віражу у вашому житті вихід за рамки комфорту буде не так відчутний.

2. Прокидайтеся на 20 хвилин раніше. Можна зробити це в кілька підходів по 20 хвилин і тоді ви спокійно зможете прокидатися на годину раніше і встигати робити багато цікавих справ, до яких раніше руки не доходили.

3. Приходьте на всі зустрічі і наради на 10 хвилин раніше. По-перше, виходячи заздалегідь ви не будете переживати чи встигнете і змусите колег чекати. Навіщо вам зайвий стрес перед важливою зустріччю? По-друге, прийшовши трохи раніше, ви можете підготуватися і ще раз перевірити чи нічого не забули.

4. Однозадачність. Наш мозок не в змозі підтримувати багатозадачність. Нам все одно доводиться переключатися з одного завдання на інше. Коли ви працюєте тільки над однією справою ви робите це більш якісно і зосереджено, ні на що не відволікаючись.

5. Запитайте себе: чи намагаюся я не ускладнювати те, що відбувається? Проаналізуйте ситуацію. Якщо виходить так, що своїми діями ви ускладнюєте все ще більше, подумайте над тим як розкласти це на більш прості складові і вирішити проблему.

6. Запитайте себе: чи буде це важливо через 5 років? Перш ніж робити з мухи слона і рвати на собі волосся, подумайте, чи буде ця ситуація важлива через 5 років? А через 5 тижнів?

7. Здійснюйте покупки тільки виходячи з тих грошей, які ви заробили або зібрали. Перш ніж купувати щось дороге, подумайте гарненько і згадайте правило «обдумувати покупку стільки днів, скільки сотень входить в її вартість (якщо 100, значить один день, якщо 200 – 2 дні і т.д.)». Це допоможе вам робити розумні покупки і уникнути дурних кредитів.

8. Вивчіть кілька рецептів і частіше готуйте вдома. Так ви заощадите гроші і зможете харчуватися більш здоровою їжею (за умови, що ви готуєте здорову їжу).

9. Коли ви готуєте, намагайтеся приготувати більше, ніж з’їсте. Це заощадить вам час – наступного разу вам потрібно буде тільки розігріти вже готове. Ну і, звичайно, мити посуд доведеться не так часто.

10. Записуйте. Людська пам’ять – не найнадійніший інструмент. Тому робіть записи справ, покупок, зустрічей і т.д. А ще спробуйте виділити 4 пріоритетних цілі на цей рік і періодично поглядайте на них у свої записи, щоб не відхилятися від заданого курсу.

11. Пам’ятайте про те, що життя набагато ширше, ніж ви думаєте. Ви не все знаєте і іноді помиляєтеся. Це допоможе вам з великим терпінням вислуховувати чужу думку і приймати її, змінювати себе і завжди залишатися відкритим для нових знань та можливостей.

12. Ризикуйте, не бійтеся робити помилки. А потім вчіться на них, засвоювати уроки, які підносить життя, і з отриманими знаннями та досвідом сміливо беріться за нові ідеї.

13. Робіть те, що вам дійсно ДУЖЕ-ДУЖЕ ПОДОБАЄТЬСЯ! Не живіть чужими мріями та бажаннями.

14. Намагайтеся робити закупівлю продуктів відразу на тиждень. Це заощадить не тільки гроші, але і час.

15. Ідіть за покупками, коли ви ситі. Самий вірний спосіб піти в магазин і купити виключно те, що вам потрібно – це йти туди не голодним. Не буде виникати спокуси купити щось ще й стоячи на касі руки не будуть тягнутися до шоколадок і печеньок, так послужливо розкладеним на останньому рубежі 🙂

16. Насолоджуйтесь маленькими радощами. Гарний захід, квітучі дерева за вікном після довгої зими, останній найсмачніший шматочок торта. Вчіться смакувати життя невеликими шматочками і знаходити приємні моменти у навколишньому світі.

17. Пийте воду. Замість того, щоб їсти, коли вам стає нудно, краще випийте склянку води – позбудетеся від почуття голоду і заодно поповните водний запас в організмі.

18. Їжте повільніше. Не летіть так, ніби ви спізнюєтеся на останній у своєму житті поїзд до світлого і щасливого майбутнього. Їжу потрібно приймати в хорошому настрої і не поспішаючи, насолоджуючись кожним шматочком. По-перше, так ви швидше насититеся, хоч з’їсте менше, ніж якщо будете запихатися їжею з крейсерською швидкістю. А по-друге, це буде ще одним приємним моментом, який доповнить вашу мозаїку насолоди життям.

19. Будьте ласкаві. Будьте ласкаві до оточуючих людей, а особливо – до самого себе.

20. Пишіть короткі листи. Зазвичай достатньо 1-5 речень.

21. Відповідайте на листи один раз в день. Виділіть для себе найбільш оптимальний час для перевірки пошти і відповідей на вхідні листи. Перевірка поштової скриньки кожні 5 хвилин відніме час і додасть нервовості.

22. Вивчайте нові способи боротьби зі стресом і пробуйте їх. Медитація, йога, класична музика, парочка кіл по стадіону після роботи – будь-який з цих способів може допомогти вам зняти напругу.

23. Тримайте будинок і своє робоче місце в порядку. Тоді ви зможете швидко знаходити потрібні речі і таким чином берегти час і нерви.

24. Живіть «тут і зараз». Насолоджуйтесь життям, ловіть кожен момент. Усвідомлюйте кожен день замість того, щоб нестися крізь нього стрімголов постійно думаючи про те, що ж буде завтра.

25. Проводьте більше часу з людьми, які роблять життя простіше. І намагайтеся уникати компанії тих, хто ускладнює все без причини.

26. Займайтеся спортом щодня. Нехай це буде хоча б піша прогулянка або прогулянка під час обіду. Це дозволить позбутися від стресу, додасть енергії, допоможе привести тіло в порядок і відігнати негативні думки.

27. Позбавляйтеся від мотлоху. Позбавляйтеся від непотрібних речей в будинку, від проектів, які гальмують ваш розвиток, від поганих думок в голові і від людей, які є перешкодою до ваших цілей і віднімають занадто багато часу та енергії постійними скаргами на життя.

28. Задавайте питання. Не бійтеся питати поради у людей, які були в таких самих ситуаціях як ваша і змогли знайти рішення.

29. Перестаньте намагатися догодити всім. Просто тому що це марно. Це неможливо, бо завжди знайдуться люди, яким ви не подобаєтеся з тієї чи іншої причини. А таких причин може бути тисячі.

30. Розбивайте складні завдання на маленькі. Якщо завдання здається складним, розбийте його на декілька маленьких завдань і вирішуйте поступово одне за іншим.

31. Перестаньте намагатися робити все ідеально. Це не означає, що все потрібно робити абияк. Просто замість того, щоб зациклюватися на найдрібніших деталях, просто робіть свою роботу добре.

32. Зупиніться на хвилинку і просто глибоко вдихніть. А потім повільно видихніть. Глибоке дихання добре розслабляє і насичує кров киснем. А також допомагає краще зосереджуватися на важливих справах.

33. Витрачайте 20% часу на роздуми про вирішення завдання і 80% – на його реалізацію. А не навпаки.

34. Сфокусуйтеся на кількох важливих речах, а все непотрібне і другорядне відсікайте. Замість того, щоб розпорошуватися одночасно на 10 проектів, направте всю свою енергію на вирішення двох-трьох основних задач.

35. Ведіть щоденник. Записуючи щодня свої думки і свої дії, ви потім зможете легко відстежити, що саме допомогло вам знайти потрібне рішення. Також перечитування записів допоможе вам чітко бачити свій прогрес і уникати тих же помилок.

36. Якщо ваше заняття перестало вам подобається, знайдіть щось інше. Світ навколо нас змінюється і ми змінюємося разом з ним. Те, від чого ми були просто в захваті ще вчора, сьогодні вже може не представляти для нас ніякого інтересу. Якщо ви відчуваєте, що раніше улюблена справа більше не приносить вам задоволення, пора подумати про зміни.

37. Використовуйте мінімалістичне робоче місце. Вам нічого не повинно заважати. На вашому робочому столі повинен бути порядок і знаходитися тільки ті речі, які необхідні для роботи. Безлад відволікає і продуктивність роботи падає. Думаю, що порядок повинен бути не тільки на робочому столі, а й на десктопі вашого комп’ютера.

38. Кожне неділю виділяйте собі 15 хвилин на планування майбутньої робочого тижня. Це допоможе вам навести порядок в своїй голові, розподілити пріоритети і порядок виконання справ, встановити цілі, налаштуватися на майбутню роботу і зменшити стрес.

39. Скасуйте непотрібні передплати. Будь це відключення від кабельного ТБ з величезною кількістю каналів, або очищення свого rss-потоку від непотребу, який ви продовжуєте переглядати за звичкою. Сюди ж можна додати деякі журнали і газети.

40. Запитуйте замість того, щоб гадати. Поки ми не в змозі читати чужі думки, дізнатися про що думає людина, можна лише поставивши йому пряме запитання. Перестаньте здогадуватися – просто запитайте те, що вас цікавить. А неправильне трактування і припущення можуть привести до дуже сумних наслідків. Не бійтеся питати – за це грошей не беруть.

41. Вносьте одну зміну за раз. Позбавлятися від старих звичок (особливо якщо вони шкідливі) і вводити у своє життя щось нове дуже складно. Вносьте зміни поступово. Наприклад, почніть з пункту першого цього списку і поступово, закріплюючи один пункт за іншим, змінюйте своє життя на краще.

42. Іноді дозвольте собі просто полінуватися. Якщо ви зможете привести своє життя в порядок, позбутися негативу і зайвих справ, у вас з’явиться час для невеликої і приємної ліні. Іноді лінь – це перешкода, яка заважає нам досягти бажаних цілей, але іноді – це ліки. Дозвольте собі полінуватися трохи хоча б раз на тиждень. Не думати про роботу, не думати про цілі, а просто насолоджуватися тишею, книгою, прогулянкою або самотністю. Ці невеликі лінощі дозволять вам добре відпочити і почати робочий тиждень з новими силами і натхненням. Знаєте, коли голова нічим не зайнята, туди заглядають дуже цікаві думки 😉

За матеріалами: lifehacker, positivityblog.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *