“5 мов любові: хто на якій говорить?”

Categories Побут, СтаттіPosted on

гапчСтосунки у шлюбі безумовно залежать від обох сторін. Але чому ж не всім вдається створити гармонію та зберегти теплоту почуттів, адже всі закохані переслідують цю мету до того,  як ідуть під вінець? Відповідь на це запитання дав американський сімейний консультант Гаррі Чепмен. Тільки не кажіть, що сімейні психологи і їхні консультації не для Вас, що у нас інший менталітет та цінності. Спробуйте розібратися у порадах автора  і визначити, на якій мові кохання Ви говорите. Гаррі виділяє п’ять мов кохання і стверджує, що для порозуміння у сім’ї треба просто навчитися говорити однією мовою. Ось ці п’ять мов:

1. Слова
2. Час
3. Подарунки
4. Допомога
5. Дотики

Слова – це такий собі ключик до сердець близьких людей.  Компліменти, поради, похвала за виконану роботу – ось чим потрібно завойовувати тих, хто спілкується цією мовою. Тільки не намагайтесь лицемірити, говоріть щиро  і виражайте це своїми емоціями та жестами.
Час. Знаходитися і бути поруч  – далеко не одне і теж. Якщо ваша половинка говорить на цій мові, то їй важливо, коли  Ви розділяєте її інтереси, спрямовуєте увагу на її ідеї. Знаходите час на спільні хобі та душевні розмови.
Подарунки – така собі конвертація сказаного у придбане. Згадайте, які квіти найбільше любить Ваша дружина чи про що давно мріяв чоловік і завжди відкладав покупку на потім. Ті, хто говорить на цій мові любові, часто очікують від Вас не колосальних капіталовкладень, а маленьких дрібничок без особливих приводів.
Домопомога – найпритаманніша мова  кохання для жіночої половини людства. Просто склалось так, що закладені в жінках ознаки гендерності поклали на них ряд обов’язків. Безкінечна домашня робота, підготовка до прийому гостей, догляд за дітьми  і це не враховуючи основної роботи (в більшості вона є). Як тут не очікувати підтримки? Якщо дружина (чоловік)  «говорить на мові допомоги», то прислуховуйтесь до їхніх прохань, старайтесь не ігнорувати і не відкладати виконання на потім.
Дотики – передача емоцій тілесними взаємодіями. Поцілунки, обійми, погладжування, розслаблюючі масажі – ось чим живляться ті, для кого мова дотиків рідна.  Тому не уникайте спонтанних поцілунків і можливості прогулятися за ручку.
Вивчіть мову на якій говорить кохана людина і зробіть своє життя простішим та щасливішим.

Якщо хочете детальніше ознайомитись з практиками  Гаррі Чепмена, читайте книгу 5languagerus

Анна Пахомова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *