Хто такий ніхто?

Categories ПобутPosted on


Хто такий ніхто і чому він псує нам життя? Існує правило, якому підкоряються усі. І якщо ти є ніхто, то не факт, що в один момент ти станеш кимось. Людина без імені, домівки, сім’ї чи визначеного статусу? А ,можливо , ще досі недосліджений організм? Хто ж він все- таки? У першому випадку це швидше за все бомж, тому це і справді абсолютно недосліджений організм. Але чому ж він з’являється не тоді, коли потрібно нас підтримати, дати пораду, вислухати, а тоді, коли людина втрачає все, і залишається ні з чим. Лиш одне- єдине слово із п’тьох літер може зіпсувати нам життя, перекреслити весь той шлях досягнень , перемог, випробувань, і просто залишити себе. « Ти ніхто!» Це висловлювання позбавлене всіх людських моральних цінностей і пріоритетів, і навіть виринаючого воно потопить назавжди. Зауважте, ніхто – це навіть не людина, не образ,назва предмету чи риса характеру, тип темпераменту, це всього-навсього ніхто! Тобто бездарність, жалюгідність і лінивість? Та ні, це навіть набагато гірше! За бездарністю , жалюгідністю чи лінивістю завжди була або ж, можливо, буде інша сторона медалі, а за тим, що ти ніхто – вже не було і не буде нічого.
Та це все припущення, необгрунтовані фактами. Якщо ж доводити думку про існуваня даного суб’єкта, то ніхто – це будь-хто з нас. У певній професії в тебе талант, а в дечому ти дійсно ніхто. Але так побудований баланс, і лише через таку пропорційність ми маємо можливість бути в чомусь першими, і зовсім не задумуватись над тим, що у іншій справі ми абсолютні лузери. Ніхто – це певний статус, який нам надає оточення, в якому ми перебуваємо, а точніше – відбирає будь-який статус, ставлячи клеймо – «ти ніхто»! Але яким же чином одна людина, яка до цього часу мала визначену роль у даному суспільстві, в одну мить стає ніким? Хіба ж це справедливо? Особливо це стосується того середовища, в якому людина опинилась зовсім випадково, і , здавалося б, замість бажаної допомоги, у неї ще й відбирають її особистість і змінють її на « ніхто». Чому суспільство завжди будувало свій світ за законами влади та підкорення і дозволяло собі окремих людей перетворювати на нікого? Щоб не допустити дисбаланс у світі? Але чому саме таким чином, гублячи долі зовсім невиних ні в чому людей, які заслуговують на визначений особистісний розвиток, а не на позасуспільне існування із клеймом « ніхто», утримується рівновага у світі? Мабуть тому, що далеко не все вимірюється у цьому світі справедливістю і поодинокі жертви завжди були необхідні заради вищої мети.
Тому кожному з нас слід бути дуже обережним, обачним, адже сьогодні у тебе улюблена робота, достаток, сім’я, повага у суспільстві, а завтра хтось , можливо випадково, а , можливо не зовсім, поставить на тобі клеймо із п’ятьох літер, і ти прокинешся із тим відчуттям, що вчора, позавчора, тиждень тому, але ти – вже ніхто і твоє життя перетвориться на справжнє божевілля!

Ірина Мусій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *