Інтриги. Рятуйся хто може!

Categories ПобутPosted on

intrygyЯкою б безневинною не була людина, все одно рано чи пізно вона стає жертвою інтриг. Від цього дуже важко вберегтися, якось відгородитися, але це запросто можна пережити і отримати хороший життєвий урок. Здавна повелося, що ініціаторами інтриг, пліток та наклепів стають представниці слабкої половини людства. І нічого не поробиш – мабуть, це у нас в крові. Найчастіше такі неприємні ситуації відбуваються в однотипному середовищі, де усі один одного вже добре знають і навіть встигли набриднути.
Це може бути і офіс респектабельної фірми, і вищий навчальний заклад, і звичайна бібліотека тощо. Головне – не місце, а дійові особи. Стереотипно вважають, що жертвами інтриг стають так звані «сірі мишки», а головними «злодіями» у даній ситуації виходять впевнені у собі, вишукані особистості. Хотілось би зруйнувати цей міф. Потрапити у павутину брехні, наклепу та глузування може кожен, не дивлячись на те, яке місце ти посідаєш в колективі і як ставишся до себе сама. Адже перешіптуватись та обговорювати за спиною – невелике мистецтво, його використовують усі без виняткову. Тож, абсолютно байдуже хто ти, головне – хто тебе оточує.
Як не втрапити у пастку інтриг та гідно поводити себе у схожих ситуаціях розкажу на власному досвіді та зі слів людей, яким доводилось безпосередньо стикатись із такими явищами.
Однією з головних причин зародження інтриг є поділ колективу. Погодьтесь, ми неодноразово помічаємо, що у компанії є декілька людей, які тримають завжди разом. Їм приємне спілкування один з одним, їх пов’язують дружні відносини. Разом вони становлять «малу групу» у середині колективу. Зазвичай, члени цієї групи ворогують із ще одною такою «малою групою» і як наслідок – взаємні докори та інтриги.
Друга група інтриганів – неформальні лідери. Люди, які через певні причини не займають керуючих посад, але їх активність настільки потужна, що при будь-якій зручній нагоді вони подавляють нею енергію керівника. Діють вони зазвичай стиха, не показуючи відкрито свої агресивно налаштовані позиції.
Як поводити себе, якщо ви стали жертвою інтриги? – Насамперед, психологи радять не приймати це все близько до серця та не зважати на слова оточуючих. Адже доведено, що чутливим людям набагато важче у таких ситуаціях, аніж тим, у кого міцніші нерви та витримка.
Інтриги – справа тонка. Це тривалий процес психологічного тиску на окремо взяту людину. І методи боротьби з цим є різні.
Бойкот – зараз це слово стало надзвичайно популярним. За найменшу провину колектив оголошує бойкот одній людині та відвертається від неї. Але чомусь нікого не хвилює, як у той момент почуває себе вона, ніхто не переживає за наслідки. Перш ніж почати привселюдно когось ігнорувати добре подумайте, пересвідчіться у правильності свого рішення, адже зробленого уже не зміниш.
Наступним методом вважається підстава. Не знаю, наскільки вам має допекти людина, щоб ви зважились на такий крок. Суть підстави полягає у тому, щоб виставити «ворога» нікчемним та недолугим в очах колективу. Дуже легко можна зіпсувати роботу і «звалити» вину на людину, до якою відчуваєте неприязність, а потім галантно та великодушно «спасти» ситуацію і виправити помилки. Варто зазначити, що підстава – надзвичайно підлий метод, але тим не менше найбільш поширений. Хоча, особисто я б не радила ним користуватися.
Ідемо далі – презирливість. Такий крок зазвичай використовують, коли об’єкт вашої антипатії людина чутлива та сентиментальна. Довести його до пригніченого стану своєї поведінкою – найлегше, що може бути. Метод ігнору допомагає безпомилково.
Перераховувати методи та способи протистояти інтригам можна ще доволі, проте жодна інтрига, брехня чи наклеп не встоять перед здоровим глуздом. Якщо вас оточують нормальні адекватні, інтелігентні, виховані та розумні особистості, то вам нічого боятися. Головне, щоб ваша совість була чистою і у вас ніколи не виникало бажання вставити комусь палки у колеса. Адже ми всі добре знаємо що люди готові відноситись та чинити з нами так, як і ми з ними.

Оксана Савончак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *