Як навчитися вставати рано вранці

Categories ПобутPosted on


О ні, знову ранок! Чому ви так ненавидите цей час дня? Очевидно, що краще почати новий день разом з посмішкою, а не песимістичним настроєм. Ви не зможете стати «жайворонком» відразу, але є речі, які допоможуть вам у спробах встати рано вранці.

1. Задумайтеся про мету вашого раннього підйому. Якщо ви ввечері налаштовані на те, що вам потрібно встати рано, то ледачі ранкові відмовки як от «посплю ще 5 хвилин» або «мені все одно» не спрацюють. Це можуть бути не тільки термінові справи. Найкраще знайти постійні причини.

Наприклад:
– Ви хочете приділити собі час, побути в тиші і спокої, поки всі інші в будинку ще сплять. В цей час ви можете читати, думати, готувати сніданок, або навіть прибирати.
– Ви хочете зустрічати світанок кожен день. Такий же прекрасний, як і захід сонця, світанок віщує новий день і дарує надії на нове життя. Повірте, це варто зусиль.
– Ви хочете виконати ваші робочі і домашні справи раніше, вранці, що дозволить вам «виграти» набагато більше вільного часу вдень.
– Багато людей, у яких є домашні тварини, стають досить рано, щоб погуляти, погодувати і пограти зі своїми улюбленцями.
– Це прекрасний час розібратися з поточними турботами. Це можуть бути неоплачені рахунки, перевірка електронної пошти. Розберіться з ними і не будете думати про них протягом дня.

2. Лягайте спати раніше. Якщо ви хочете встати раніше, вам потрібно лягти раніше, що, звичайно ж, дуже важко, якщо ви звикли дивитися телевізор, читати чи навіть працювати в нічні години. Розглянемо покроковий спосіб. Почніть лягати спати на 15 хвилин раніше і вставайте на 15 хвилин раніше. Потім збільште цей час до півгодини, потім до години. Це допоможе вашому організму адаптуватися і знайти золоту середину між «занадто рано» і «занадто пізно».
– Уникайте телевізора, інтернету і великої кількості їжі перед сном. Ця діяльність може порушити вашу нервову систему, яка не дасть вам заснути.
– Приглушіть світло в кімнаті за годину до сну. Це вплине на вашу сонливість. І звичайно ж, не пийте каву і міцний чай увечері – вони підвищують тиск і завадять вам заснути.
– Зрештою, лягайте в ліжко в 10:00 вечора. Вчені вважають, що це найоптимальніший час.
– Дозвольте собі читати в ліжку. Читання є спокійним видом діяльності, і в горизонтальному положенні воно часто викликає у людини сон. Особливо, якщо це нудні підручники або документи.

3. Позбавте себе від шуму. Якщо ви живете з «совою», яка навіть не збирається змінювати свій графік, попросіть вашого сусіда не шуміти.

4. Заведіть будильник. Хоча це й важливо, навчитися прокидатися раніше самостійно, будильник стане вашим помічником у зміні режиму дня.
– Встановіть будильник на 6.00 ранку (або будь-яке інше час, коли вам потрібно встати)
– Краще якщо будильник буде гучний. Хто захоче спати під звуки пожежної сирени?
– Поставте будильник подалі від себе, так, щоб вам довелося встати з ліжка, щоб вимкнути його.
– Якщо це можливо, поставте на будильник пісню, яка піднімає вам настрій. Звичайно ж, гучну.

5. Допоможіть собі піднятися. Це буде важко, особливо якщо ви переконана «сова», не звикла до ранкових справ. Але є кілька способів, які обдурять ваше тіло. Наприклад, якщо включити світло, ви станете більш пильні і прокинетеся. Теж саме і з сонцем, яке світить у ваші вікна і так і наполягає на тому, щоб ви вставали. Ось, ще деякі поради:
– Застеліть ліжко. Це зменшить спокусу забратися під ковдру назад. Нема ковдри – нема сну.
– Досить прокидатися. Відразу почніть щось робити. Примусьте себе вийти з кімнати, відкрийте штори, почистіть зуби, робіть все, що відволікає вас від думок про сон.
– Розтягніться. Розтяжка допоможе вашим м’язам прокинутися, як і підвищити вашу гнучкість.
– Увімкніть улюблену музику. Вона не тільки підніме настрій, але і змусить Вас танцювати.
– Випийте чашку кави або чаю, щоб розбудити ваші відчуття.
Вправи. Ранкова зарядка включає ваш метаболізм.

6. Добре поснідайте. Не піддавайтеся спокусі пропустити сніданок, адже це ваш заряд енергії, стартовий пакет потрібних елементів на весь день, а для «жайворонка» – обов’язковий.

7. Дотримуйтесь нового час підйому кожен день. Дуже важливо почати прокидатися кожен день в один і той же час, навіть у вихідні. Спати допізна в ті дні, коли вам нікуди не треба, погано позначиться на режимі, і вам буде важко влитися в потрібний режим.

8. Будьте наполегливим і реалістичним. Щоб перейти на новий режим вам знадобиться деякий час. Але також потрібно враховувати, що люди типу «сова» і «жайворонок» мають генетичні особливості, і «сові» завжди буде дуже важко вставати зранку. Але не впадайте у відчай.
– Навіть «сови» схильні прокидатися раніше в літні дні, коли сонце встає раніше і світить яскравіше.
– Ви все одно повинні пробувати.
– Ви можете придумати для себе нагороди, заохочення. Те, що змусить вас вставати раніше: масаж, сніданок в кафе і інші радощі.
– Нагадайте собі, що сьогодні новий день. Забудьте про те, що сталося вчора. Сьогодні – нова сторінка вашого життя, пишіть свою історію і насолоджуйтеся!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *