Передвиборчі політичні технології нового часу в Україні

Categories СуспільствоPosted on


Політичні передвиборчі технології наших кандидатів вражають розмаїттям форм та способів досягнення влади. Парламентські вибори вже не за горами, а кандидати розширюють свої методи впливу на виборців. Маніпулятивні технології досягнули свого апогею. Адже за кількістю білбордів, політичних дебатів та дискусій, бажань об`єднуватись між собою різним політичним силам в цьому році Україна досягне найвищого рівня порівняно із попередніми роками. Ви запитаєте – чому? Мільйони гривень, які витрачені на передвиборчий процес, належать насправді тим людям, які абсолютно не розбираються у політичних преферансіях і парламентські вибори для них – це перший крок у велику політику. Маючи достатньо фінансових ресурсів, вони прагнуть реалізувати себе і в політиці. Варто пригадати, що у таких нових політичних силах фігурують представники української інтелігенції, які далекі від політичних реалій. Це Марія Матіос у партії «Удар», Богдан Ступка у партії «Україна вперед» та ін. Законом незаборонено культурним діячам долучатися безпосередньо до політичного життя, та політикою повинні займатися ті люди, які навчені цій справі. Хоча коли мова йде про нашу країну, то це, на даний момент , не може бути реальністю, адже в політику «йдуть всі, кому не лінь». Але фактично новноутворені політичні сили завдяки цим особистостям мають змогу отримати перевагу на виборах. Здається, що зараз престижним стало втілення нових методів досягнення влади. Це реалії 21 століття. Як не дивно, але маніпуляція свідомістю людей за допомогою нових передвиборчих технологій дозволяє реалізувати владу на практиці такою, якою вона є насправді. Звичайно, політична агітація заборонена у навчальних закладах різного типу, та це не створює проблему для нашої політичної еліти.
Та незважаючи на це ,19 вересня до Східноєвропейського( Волинського) національного університету імені Лесі Українки прибули представники нової політичної партії – «Україна вперед» Наталії Корлевської. Пані Наталія, Андрій Шевченко( № 2 у партії), її заступник Володимир Суслов розводили демагогію тривалістю в годину. Ледве приглушеним голосом лідер партії розповідала про свої політичні плани в країні і неодноразово ставила наголос на тому, що це нова політична сила, яка незалежна від жодної партії та планує об`єднатися із такими ж молодими лідерами як у партії «Удар» Володимир Кличко та ін. Ораторські здібності тягнули на трієчку, та все – таки спокійний голос впливав на аудиторію по – своєму. Андрій Шевченко у свою чергу намагався розмовляти українською мовою, та це швидше був суржик, яким, на превеликий жаль, розмовляють мільйони українціів. Дуже швидко студенти взяли ініціативу у свої руки. Питання, що звучали з вуст молодих людей, були різними – від звичайних про те, які пріоритети вашої політичної сили до бажання послухати від Андрія Шевченка декілька рядків класика української літератури Тараса Шевченка. Останнє бажання студентської аудиторії було виконане на «ура». Таким чином відбулась і зустріч партії із освітянами Волині.
Звичайно, що даний захід заборонений законом, але складається враження, що у нашій країні діють зовсім інші закони, які введені тими, хто має гроші. Тому варто наголосити, що передвиборчі політичні технології у нашій країні виходять за рамки законодовства і вражають своїми методами.

Ірина Мусій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *