Теорія розбитих вікон на практиці

Categories СуспільствоPosted on

_teoriya_razbitykh_okon__0

Суть теорії розбитих вікон в тому, що коли люди бачать безлад навколо себе, то з легкістю можуть “поповнити” його своїм вкладом. Тобто на величезній купі сміття моя маленька обгортка від цукерки здається такою дрібничкою, адже не я цю купку почала. Аналогічно з розбитими вікнами у під`їзді та нецензурними або й цензурними висловами на не призначених для цього поверхнях.
Тому для сприяння змінам слід організовано ліквідувати проблему та слідкувати за порядком у майбутньому. Розповім на прикладах. Наш під`їзд завжди славився багатоповерховими матами на стінах, соняшниковим лушпинням та окурками на сходах. Рішення зробити ремонт хоча б на своєму поверсі підтримали всі сусіди. Вже за декілька днів ми вдихали запах фарби і раділи чистоті за порогом квартири. Незайманими стіни перебували недовго, невідомі вирішили не оминати увагою наш поверх і залишити повідомлення на довгу пам`ять. Здавалося все дарма, не варто було щось змінювати, адже скоро все знищать. Але ми спробували ще раз, і надписи зроблені маркером відтерли рідиною для зняття лаку. І, о чудо, меседжі перестали приходити на наш поверх. Згодом працівники ЖКГ зробили ремонт у всьому будинку і бажаючих висловити свої емоції на бетоні стало ще менше.
Інший приклад. Студентська парта: довга, розрахована на чотирьох людей вщент забита коментарями, малюнками, шпаргалками і навіть діалогами. Щоб продовжити перебування за нею (а це була моя улюблена парта) я вирішила “вмити” її. Порошок для чищення посуду, мокра ганчірка та трошки фізичних зусиль  змінили її до неупізнаваності. Не скажу, що після цього надписи перестали з`являтись, але їх стало набагато менше.
Теорію розбити вікон потрібно  експериментально перевіряти кожному, щоб зрозуміти що не все навколо таке пропаще і щось змінити ніколи не пізно.

Анна Пахомова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *