Звідки беруться злодії?

Categories СуспільствоPosted on


Звідки беруться злодії!
Мабуть, цікава інформація для тих, хто хоча б раз у житті стикався із ситуацією, коли якийсь дрібний злодюжка виконував свою роботу настільки вміло, що й не можливо було помітити факту крадіжки! До того ж , найцікавіше те, що ці люди не вбачають у своїй діяльності певної провини, а навпаки – пишаються тим, що зуміли вміло обдурити іншу людину! Звичайно, більшість із нас вважає, що людина- крадій змушена це робити в міру обставин, тих невирішених проблем та неможливості прийняти правильне рішення у тій чи іншій ситуації! Із будь-якої ситуації, як мінімум, є два виходи.
Чим же зумовлена любов до цієї « діяльності»? По- перше , люди, які мають схильність до крадіжки, ніколи не визнають чиєсь прво на щось! Якщо стверджувати бльш точно, то вони будуть завжди проти приватної власності, а це в свою чергу породжує супротив і особистій, інтелектуальній власності, що у своєму підсумку суспільні цінності ставить вище особистих та індивідуальних! Люди, від яких ви хоча б раз почули фразу: « Навіщо ця приватна власність ?» або ж « Хто придумав поділ суспільства на стани?» хоч раз у своєу житті щось вкрали! І це не є ознакою того, що вони природжені крадії, їх потрібно саджати у в’язниці та перевиховувати! У такої групи людей ще не сформувалося уявлення про окрему особисту свободу, про окремий, відчужений від усіх інших людей простір! Звикаючи до постійного спілкування із одними і тими ж людьми, для них стає нормальним тврдження – «позичив у вічне користуванн!” Люди, схильні до крадіжки, будуть найщирішими із вами, найдобрішими та найщедрішими! При цьому, що в них не існує поняття « вкрав», а просто « взяв у довічне користування», то ще вони готові віддати все, що у них є , іншій людині, якщо в цьому є така необхідність, адже особистого простору та власних речей для них не існує!
Якщо пояснити це історично і більш по- науковому, то варто звернутися до терміну « клептократія»! Клептократія- із грецької « красти владу або у влади»( кожен інтерпретує по- своєму).
Цей термін не піддається точному науковому обгрунтуванню, але явище клептократії є доволі притаманним для нашої країни! Тому й не дивно, що колишній прем’єр- міністр України Павло Лазаренко входиь у двадцятку найбільш самозбагачених політиків світу, а за даними німецької антикорупційної організації Трансперенсі Інтернешнл, що проводила дослідження у 2004 році, він займав восьме місце у списку « розважливих крадіїв світу!»
Зазвичай гроші, що крадуться клептократами, часто беруться з коштів, які призначалися для суспільних благ, таких, як будівництво лікарень, шкіл, доріг, парків тощо, що ще більше погіршує якість життя громадян, які живуть при клептократії. Клептократія- із грецької « красти владу або у влади»( кожен інтерпретує по- своєму).
Цей термін не піддається точному науковому обгрунтуванню, але явище клептократії є доволі притаманним для нашої країни! Тому й не дивно, що колишній прем’єр- міністр України Павло Лазаренко входиь у двадцятку найбільш самозбагачених політиків світу, а за даними німецької антикорупційної організації Трансперенсі Інтернешнл, що проводила дослідження у 2004 році, він займав восьме місце у списку « розважливих крадіїв світу!»
Зазвичай гроші, що крадуться клептократами, часто беруться з коштів, які призначалися для суспільних благ, таких, як будівництво лікарень, шкіл, доріг, парків тощо, що ще більше погіршує якість життя громадян, які живуть при клептократії.
Отже варто повернутися до питання- звідки все ж таки беруться злодії? Ними народжуються чи стають? Особисто я схиляюсь до другого твердження! Злодіїв формує середовище, перш за все,- стан суспільства! Відчуваючи потребу в особистому просторі, людина все життя буде відстоювати свої права і на частинку землі у світі, призначену для неї, і на можливість думати все, що вона бажає та вчиняти так, як вона забажає, аби це не суперечило закону! Інша ж людина, живучи із протилежним сприйняттям світу і твердженням « мене все влаштовує» , тихенько витягатиме по ниточці клубок із власного простору іншої людини, при цьому вважаючи це цілком нормальним! Злодій – це кожен із нас в тій мірі, в якій дозволяє по відношенню до когось обмежені дії, хоча на перший погляд це завжди буде виглядати по- іншому! Але злодії з’являються в нашому житті із причинності наших дій, із усвідомлення нами, що не все належить всім нам, а кожному окремо і по частинці! І якби там не було, але комусь більше, а комусь – менше! Ось тут вже ідуть в бій наші старання та терпимість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *